in

Hayal Gücünüzü ve Yaratıcılığınızı Arttıracak 5 Online Fotoğrafçılık Dersi

Günlük yaşamın koşuşturmasında, ilgi alanlarınızı geliştirmek önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, yeni bir şeyler öğrenmek için kendinize meydan okumaktır. Bunu yapmak, online yaratıcı sınıflara kaydolduğunuzda daha kolay olmakta.

Seçtiğiniz konuyla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreten dersler tamamen profesyonel kişiler tarafından hazırlanmata. Bu işin en güzel yanı ise, kendi evinizin rahatlığında ve kendi hızınızda istediğiniz kursa katılabilmeniz.

Online dersleri veren eğitmenlerin yetenekleri oldukça üst seviyelerde. Örneğin Masterclass eğitiminde, uzmanlık bilgelerini ve kendi alanlarına ilişkin öngörüleri sunan inanılmaz vizyonerler bulunmakta. Ayrıca, tam zamanında çekilmiş 21 muhteşem sokak fotoğrafçılığı karesi yazımızda da muhteşem karelere göz atabilirsiniz.

Efsanevi Annie Leibovitz, The Art of Photo’da eğitime öncülük ediyor. Sanatçının fotoğraf stüdyosunda çarpıcı hikayeler oluşturmak için stüdyosuna ve aldığı kararlara göz atıyorsunuz.

1- Annie Leibovitz: The Art of Photo, Masterclass — 15 ders boyunca, fotoğraf efsanesi Annie Leibovitz sizi stüdyosuna götürüyor ve eseleri hakkında bilgi veriyor. Yol boyunca fotoğraf çekerek ve resimlerle hikaye anlatarak bilgilerini paylaşıyor.

2- One-Light Portrait Photography, Yaratıcılık — Ödüllü fotoğrafçı Dan Brouillette, stüdyo flaş ışığı ve ışık değiştiricileri ile çeşitli portre stillerini nasıl oluşturabileceğinizi gösteriyor.

3- DIY Photography: Lens Attachments, Filters & Creative Effects, Yaratıcılık — Pahalı fotoğrafçılık malzemeleri satın alarak paranızı harcamanıza gerek yok. Bu sınıf size “DIY tilt” kaymaları, ışık kutuları, yıldız filtreleri ve daha fazlasını nasıl oluşturacağınızı gösteriyor.

4- Lighting for Food Photography: Beyond Natural Light, Yaratıcılık — New York Times gıda fotoğrafçısı Andrew Scrivani, ağız sulandıran görüntüleri oluşturmak için kullandığı araç ve teknikleri gösteriyor.

5- Fashion Photography 101, Yaratıcılık — Eğitmen Lara Jade, moda çekimlerinin her aşamasında bizi yön gösteriyor: stil ekibinizi ve modelinizi yayınlamaktan çekim günü boyunca olanlara kadar. Ve ne tür bir fotoğrafçı olduğunuzun bu eğitimde önemi yok – moda fotoğrafçılığının unsurlarını öğrenmek kendi dalınızda da gelişmenizi sağlayacaktır.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Serbest Dalış Şampiyonu’ndan Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Kısa Film

Rahat İç Mekana Sahip Her Yere Kurulabilen Muhteşem Minik Ev