in ,

Havuzlu Arka Bahçeye Sahip Mimari Harikası Modern Ev

Bir Alman şirketi olan “Dettling Architekten“, Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan Karlsruhe’deki arka bahçesi havuzlu evin yapımını tamamladı.

Kendi garajına sahip evin ana giriş kapısına bir kaç merdiven çıkarak ulaşılabilmekte. Ön kısımdan görünümü ve mimarisi tam olarak belli olmayan evin kıvrımlı çatısı oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip.

Yeşilliklerin arasındaki bir bahçenin içinde bulunan evin dış cephesinin bir tarafı tamamen camlar ile kaplı. Ev sakinleri bu sayede doğa ile başbaşa güzel bir gün geçirebilmekte.

Arka kısımda ise bir havuz bulunmakta. Üzerinden bir merdiven geçen bu havuz iki bölümden oluşmakta. Bir bölümü tamamen yüzme havuzu olan tasarımın diğer bölümünde ise taşlı bir alan bulunuyor. Bu görünüm Kaliforniya’da bulunan havuzlu mikro evin büyültülmüş hali gibi duruyor.

Havuzun sol kısmındaki bu taşlık alan sanki doğa örtüsünün devamı şeklinde görünüyor. Evin arka kısmında da camların kullanımı oldukça başarılı.

Aydınlatma seçiminde kullanılan spotlar evin genel hatlarına uyum sağlıyor. Büyük bir konteyner görünümündeki veranda beyaz ve ahşap uyumu ile modern bir görüntü veriyor.

Evin ve havuzun aydınlatması gece ile birleştiğinde ortaya çok başarılı görüntüler çıkıyor.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo Tasarımında Ufkunuzu Açacak 10 Yararlı Tüyo

Sıkıcı Banyosunu Sihirli Bir Yere Dönüştüren Sanatçı