in ,

Havayı Filtreleyen ve Sterilize Eden Yeniden Kullanılabilir Yüz Maskesi UVMask

Amerika Birleşik Devletleri’nde tasarlanan ve Japonya’da üretilen, yapımında iki yıl olan bu yeni nesil yeniden kullanılabilir maske “UVMask“, bakteri ve virüs parçacıklarının % 99,99’unu nötralize eden dahili UV-C sterilizasyonuna sahip. “UVMask”, bir aylık bir sürede Kickstarter’da ki projesinde 500.000 doların üzerinde yatırım topladı ve toplamaya da devam ediyor.

UVMask’ın arkasındaki ekip, Dünya Sağlık Örgütü verilerinin 10 kişiden dokuzunun kirli havayı soluduğunu gösterdiğini öğrendikten sonra projeye başlamışlar. Bu onları soluduğumuz havayı kontrol etmede etkili olacak uygun fiyatlı, yeniden kullanılabilir bir maske tasarlamaya yönlendirmiş. Koronavirüs maskeleri daha da talepkar hale getirdiğinden, bu teknolojiyi halka sunmak için doğru zamanı seçtmişler.

UVMask“ın yaratıcısı Boz Zou, “İki yıl önce, gerçekten temiz havayı solumanızı sağlayan bir maske üretimine, bilimle hayatları değiştirmek için çalışmaya karar verdik. Hava kirliliğini araştırırken, hava kirliliğinin gerçek sağlık üzerindeki etkisini anladığımızda telaşlandık.”

“Bu, hava kirliliğini kişisel düzeyde ele almak için teknolojik olarak gelişmiş bir çözüm tasarlamanın itici gücüydü.” diyor.

UV-C teknolojisi sayesinde maske havayı gerçek zamanlı olarak filtreliyor ve sterilize ediyor. Maskenin iki UV-C LED’i, havadaki patojenlerin genetik materyalini parçaladığı ve soluduğumuz havayı sterilize ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış.

Maske sadece FDA onaylı bir laboratuvar tarafından bağımsız olarak test edilmiş ve sertifikalandırılmış. Ayrıca pasif hava filtresi “CE-FFP2” (AB Standartları N95 eşdeğeri) % 99’luk 0.3 mikronluk bir filtreleme verimliliğine sahip.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri olan maske USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilebilir ve tek bir şarjla altı saate kadar çalışabilmekte. Hava geçirmez, yumuşak yüz pedi ve ayarlanabilir kayışları ile kullanımı oldukça rahat.

Gözlüğünüzün buğulanmasından bıktıysanız, UVMask’ın yan hava girişleri bu durumu önleyecektir.

UVMask: Kickstarter

Ayrıca, dünyanın ilk covid-19 belgeli elektronik maskesini de mutlaka görmelisiniz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın Dört Bir Yanından İnsanlar Bu Sanatçıdan Onları Karikatür Olarak Çizmesini İstiyorlar

Mutfağınızda Olması Gereken 20 Pratik Mutfak Aleti