in ,

Günlük Objeler ile Oluşturulan Çarpıcı Tablolar

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden 2002 yılında mezun olan Deniz Say, profesyonel iş hayatı deneyimlerinin ardından resim yapmaya 2011 yılında başlamış. 2012 yılında ise resim alanında eğitim almak için Altan Çelem ile çalışmaya başlayan Say, “Boya, dış dünyaya ait izlenimlerimize gerçeklik katmanın, resim yapmanın bir aracı ise, sıradan bir malzeme de sanatsal bir anlatımın aracı haline gelebilir” diyor.

Deniz Say, günlük yaşantımızda kullandığımız objeleri gerçek kullanım alanlarından koparıp, alıştığımız kalıplardan çıkarıyor ve bu objelere kendine özgü yenilikçi anlamlar katıyor.

“Resimlerimde hayatım boyunca biriktirdiğim, kendi yaşamımda filtre ettiğim malzemeleri kullanarak oluşturduğum doku ve espas, yaptığım sanatın bana heyecan veren tarafı. Her resmimde yaşanmışlıklardan parçalar içeren tekstürler oluşturuyorum, bu şekilde izleyicide de çağrışımlar uyandırmak beni mutlu ediyor.” diyor Deniz Say, FarklıFarklı ile yaptığı mini söyleşi de resme olan tutkusunu anlatırken.

Sanatçılar genelde eserlerini birbirinden ayırmazlar ancak bazen kendilerini çok etkileyen çalışmalar içinde bulunabilir ve o eseri kendileri ile bağlantılı görebilirler. Bu konuda Deniz Say’a hangi eserini daha çok sevdiğini sorduğumuzda Say bize, “Bütün eserlerimin yeri ayrı bende, hepsine beslediğim sevgi ayrı” cevabını veriyor gülümseyerek.

Sanatçının instagram hesabından en son eserlerini ve ayrıca karantina sırasında yaptığı canlı yayını da izleyebilirsiniz.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden 2002 yılında mezun olan Deniz Say, profesyonel iş hayatı deneyimlerinin ardından resim yapmaya 2011 yılında başlamış.

“Boya, dış dünyaya ait izlenimlerimize gerçeklik katmanın, resim yapmanın bir aracı ise, sıradan bir malzeme de sanatsal bir anlatımın aracı haline gelebilir”

Deniz Say, günlük yaşantımızda kullandığımız objeleri gerçek kullanım alanlarından koparıp, alıştığımız kalıplardan çıkarıyor ve bu objelere kendine özgü yenilikçi anlamlar katıyor.

“Her resmimde yaşanmışlıklardan parçalar içeren tekstürler oluşturuyorum, bu şekilde izleyicide de çağrışımlar uyandırmak beni mutlu ediyor.”

“Bütün eserlerimin yeri ayrı bende, hepsine beslediğim sevgi ayrı”

Deniz Say: Web SitesiInstagram

FarklıFarklı, Deniz Say’ın eserlerini gösterim hakkı iznini almıştır.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okul Otobüsünü Rahat Bir Eve Dönüştüren Çift

Işıklar Şehri Tokyo’ya Ekstra Enerji Veren Fotoğraflar