in , ,

Güney Avustralya’da Bulunan Modern Minik Kabin Ev

Güney Avustralya’da bulunan ve CABN şirketi tarafından inşa edilen modern minik kabin evler zahmetsiz bir hayat yaşamak isteyenler düşünülerek tasarlanmış. Bu özel evlerde ısınma, elektrik ve su gibi tüm ihtiyaçlar düşünülmüş. Dolayısıyla hiçbir ek iş gerektirmemekteler.

Çevre dostu küçük bir yaşam sürmek isteyenler için beğenilen yerlere kurulabilen evlerin yaratıcısı ise Michael Lamprell isimli bir tasarımcı. Evlerde güneş enerjisi kullanımından da faydalanılmış. Ancak bu kullanım solar panellerle değil, ekstra ve büyük camlar ile güneşin ışığının evin içerisine girmesi sağlanarak yapılıyor.

Bütün felsefe, dünyada ayak izi bırakmadan yaşamak. Yani sakin huzurlu bir hayat sürmek. Bu evler bir iki günlük küçük tatiller için de oldukça ideal. Her bir CABN‘in içinde bir kral veya kraliçe yatak, tuvalet, duş, ısıtıcı, iki brülörlü soba, tam boy lavabo, mini buzdolabı ve yemek pişirme araçları bulunmakta.

CABN, sadece hafta sonu için bile olsa, yaşam tarzını küçültme konusunda ciddi olan ve geçici bir yaşam tarzı değişikliği arayanlar için de güzel bir seçenek.

Bu güzel tasarım daha önceden tanıttığımız mono cabin tasarımını da andırmakta. Görünüşe göre bu tarz minik modern tatil evlerinin sayısı giderek artmakta.

Daha fazla bilgi için: CABN

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güneş Enerjisiyle Çalışan Modern Mangal: GoSun Fusion

Beraber Büyüyen 20 Hayvanın Çok Sevimli Öncesi ve Sonrası Görüntüleri