in

Gerçekçi Bir Ahtapot Resmini Nasıl Çizdiğini Adım Adım Paylaşan Sanatçı

Bir hayvanı çizerek gerçeği ile tıpatıp aynı yapabilmek kıskanılacak bir beceri. Bunun nasıl yapıldığını ise her zaman merak etmişizdir. Neyse ki, bir hayvanın üç boyutlu derinlikte nasıl çizileceğine dair ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşan yetenekli sanatçılar var. Japon sanatçı Yuki Tokuda, bir ahtapotun gerçekçi bir illüstrasyonunun nasıl oluşturulacağını bizlere adım adım gösteriyor.

Gri bir ahtapotun çarpıcı çizimi, sanki sudan sürünmüş gibi hayatın içinde parlıyor.

Tokuda, illüstrasyonunu oluşturmak için kullandığı materyaller de dahil olmak üzere tüm süreci Japonca “LINE BLOG“ta paylaştı. Soluk gri renkli bir kalemle ahtapotun bir taslağını çizerek başlıyor.

Ardından, Tokuda aynı gri renkli kalemi alıyor ve ahtapota doku ile gölgeleme eklemeye başlıyor. Çizimin daha ince ayrıntılarına derinlik katmak için birkaç koyu gri kalem daha kullanıyor. Daha sonra sanatçı, renkli kalemlerin katmanlarını karıştırmak ve ona suluboya benzeri bir görünüm veriyor. Son olarak Tokuda, ahtapotun üzerine opak beyaz boya lekeleri ekleyerek ıslak ve parlak görünümü tamamlıyor.

Tokuda’nın bu çarpıcı ahtapotu baştan sona nasıl çektiğini görmek için aşağı kaydırın ve en son eserlerini görmek için sanatçıyı Instagram ve Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Japon sanatçı Yuki Tokuda, bir ahtapotun gerçekçi bir illüstrasyonunun nasıl oluşturulacağını bizlere adım adım gösteriyor. Gri renkli kurşun kalemle ahtapotun ilk taslağını yaparak başlıyor.

Sonra gri bir Copic işaretleyici kullanarak taslağı dolduruyor.

Ahtapotun cildine detaylar ekleyerek renkli kalemler ile tekrar çizime devam ediyor.

Son olarak, Tekuda ahtapota ıslak ve parlak bir görünüm vermek için çizime opak beyaz boya uyguluyor.

Ve işte çalışmanın son hali…

Yuki Tokuda: Web Sitesi – Instagram – Twitter – LINE

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çatı Ve Duvarları Tamamen Aynı Ahşap ile Kaplanmış Modern Ev

Ünlülerin Aşırı Gerçekçi Portrelerini Çizen Sanatçı