in

Geniş Yaşam Alanlarına Sahip Mükemmel Bir Ev

yasamalaniev1

Geniş yaşam alanı dediğimiz zaman bir evin aklımıza ilk gelen kısmı bahçe oluyor. Ancak bahçe kadar oturma ve yatak odalarının da ferah olması önemli. Oscar Gonzales Moix isimli mimar tarafından yapılan bu evde geniş bir bahçenin yanı sıra geniş odaları da görebiliyoruz.

yasamalaniev2

Projenin amacı kişiler için yer yaratmak ve olabildiğince yeşil alan içermesi olarak belirlenmiş. Yeşil alanlarda sadece çim ile yetinilmemiş ve Peru’da olan bu ev için bölgenin ağaçları da kullanılmış. Toplam 905 metrekare üzerine kurulu evde bir de yüzme havuzu bulunmakta.

yasamalaniev3

Alt katı tamamen açık alanlara ayrılan projenin üst katında ise evin odaları yer alıyor. Evin tam ortasındaki boşlukta da bir ağaç daha bulunuyor. Üst kattaki odaların birbirlerine bağlantıları yan kısımdaki koridor ile yapılmış.

yasamalaniev4

Evin içerisine ise hiçbir eşya konulmaması dikkat çekiyor. İç tasarım tamamen evin sahiplerinin kendi zevklerine ve tercihlerine bırakılmış diyebiliriz. Modern evlerin ortak özelliği haline gelen büyük camlar bu projede de tercih edilmiş.

yasamalaniev5

yasamalaniev6

yasamalaniev7

yasamalaniev8

yasamalaniev9

yasamalaniev10

yasamalaniev11

yasamalaniev12

yasamalaniev13

Model

Fotoğraflar: Juan Solano Ojasi

20 Rengarenk Oturma Odası Fikri

Yüzmesi Cesaret İsteyen 18 Muhteşem Havuz