in ,

Gemi Konteynerinden Yapılmış Modern Kaliforniya Çöl Evi

Nakliye konteyneri evleri giderek büyüyen bir trend haline gelmekte ve bugün tasarımcı Ben Uyeda‘nın Kaliforniya’da çöl manzarasına inşa ettiği modern bir evi geziyoruz.

Ev, farklı boyutlarda üç nakliye konteynerinden oluşuyor. Birincisi oturma odası, mutfak ve banyolu ana yatak odası içermekte. İkincisi, banyolu bir konuk yatak odasından oluşurken üçüncüsü depolama için kullanılmakta, ancak gelecekte başka bir yatak odasına veya ofise dönüştürülebilir.

Nakliye konteyner evinin iç kısmına baktığımızda, renk paletinin ahşap aksanlarla parlak ve beyaz tutulduğunu ve genişliği sadece 7 feet genişliğinde olduğu için mobilyaların minimumda tutulduğunu görüyoruz. İç mekanı daha büyük hissettirmek için, oturma odasının her iki tarafında ahşap dış alana açılan iki katlı kapılar bulunmakta.

Ana konteyner ve misafir süit konteynerindeki banyoların her birinde duş banyo kombinasyonu, tuvalet ve makyaj alanı vardır.

Yatak odalarında, hem tam boy bir yatak hem de dışarıdaki manzarayı mükemmel bir şekilde çerçeveleyen bir pencere vardır.

Kat planlarını ve mimari çizimleri gösteren Modern Ev Projesi‘ni ziyaret ederek bu nakliye konteyneri ev hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Veya Airbnb üzerinden konaklama rezervasyonu yapabilirsiniz.

Youtuber Shelby Church‘ü bu video turunda, Ben Uyeda ile yapı hakkında sohbet ederken ve evde bir gece kalırken de izleyebilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hong Kong Şehri İçin Yapılan Sürücüsüz Tramvay Tasarımı Tamamlandı

Çöp Toplayıcı Olarak Çalışan Öğrenci Harvard Hukuk Okulu’na Kabul Edildi