in ,

Geleceğin Klavyesi: Keystone

Klavyeler, yazmanıza yardımcı olmak için daha fazlasını yapmalıdır diye düşünenlerdeseniz işte tam sizin bu düşüncenize uygun bir klavye “Keystone”. Genel olarak klavye modelleri ucuz, modern özelliklerden yoksun ve kolayca yıpranabilmekte. Yeni bir klavye alacağımız zaman göz önünde bulunduracağımız en önemli özellikleri ergonomisi ve hızı olacaktır. Yazma stilimizi geliştiren, oyunlarda analog kontrol sunan ve mevcut en iyi teknolojiyi içeren Keystone ise yapay zeka teknoloji sayesinde güzel bir seçenek olarak karşımızda.

Bu ürün ile beraber klavyelerin yeni çağı başlıyor denilebilir. Konfor, dayanıklılık ve estetik olarak üst seviyede olan sade tasarım tüm işletim sistemleri ile de uyumlu olarak çalışabilmekte.

Olağanüstü Esneklik

Boyutları 460mm x 144mm x 38mm olan klavyenin ağırlığı ise 1500g. Genel olarak “Çözünürlüklü Analog Kontrol” ve “Hall Etkisi” (manyetik) olmak üzere iki yeni özellik sunan klavye her tuşun kaç defa kullanıldığını da göstermekte. Basınç hassasiyeti sayesinde oyunlarda, sanatsal programlarda ve genel bilgi işlem görevlerinde olağanüstü esneklik sağlanmakta. Çalışırken değiştirilebilir SILO anahtarları, neredeyse sınırsız kişiselleştirme, milyarlarca baskıya dayanıklılık (20x endüstri standardı) ve herkes için HD Analog Kontrol ise geleceğin klavyesinin diğer güzel özellikleri.

Tamamen programlanabilir açık kaynak üretici yazılımı ve gelişmiş RGB aydınlatması, Keystone’un öne çıkan özelliklerinin başında geliyor. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu teknolojinin tüm yüksek kaliteli klavyelerde görünmesini beklenmekte.

Hall Efekt ile Manyetik Alan

Hall Efekt tuşları olarak adlandırılan efekt ile, tuşların hareketini izlemek için manyetik alan gücü kullanılmış. Örneğin bir tuşa bir kere basıldığında küçük harf yazarken aynı tuşa daha uzun süre basında büyük harf yapabilmekte. Üstelik her tuş milyarlarca basılmaya uygun olarak tasarlanmış.

Analog teknoloji ise daha iyi, daha zengin özelliklere sahip bir gelecek sunuyor. Standart klavyeler, ON veya OFF sinyaliyle sonuçlanan dijital algılama kullanmakta (1 veya 0). Analog teknoloji daha çok gaz pedalı düşünülebilir. CAD uygulamaları, hareket içeren oyunlar ve drone kontrolleri, analog teknolojinin sonsuz uygulamalarından sadece birkaçı olarak gösterilebilir. Açık Kaynak kodlu yazılım, Keystone’un pratik olarak herhangi bir amaca uyarlanabilmesi anlamına gelmektedir.

Oyun Sevenler İçin İyi Bir Seçim

Video oyunlarını oynayan kişilerin bu klavyeyi oldukça beğenmesi beklenmekte. Konsol oyunları, fare ve klavye kurulumlarına her zaman iyi bir şekilde çevrilmemiş olan değişken hareket için analog girişi yoğun şekilde kullanılmaktadır. PC oyuncularının çoğu dijital girişle sıkışmış durumda. Keystone’un analog anahtarları bu titremem hareketlerini ortadan kaldırırken, mevcut analog teknoloji çok daha iyi bir performans sergilemekte.

Başarılı proje “Keystone” yola ilk çıktığında 35 bin dolarlık bir yatırım beklerken, gördüğü yüksek talep üzerine şu anda çok daha büyük bir yatırım almış durumda. Klavyenin satın alma seçeneklerini ve diğer özelliklerini kampanya sayfasından inceleyebilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyüleyici Yeşil Gözlü Gümüş Kedi Kardeşler

Kahve Saatini Bilimsel Olarak Daha Keyifli Hale Getiren Kahve Bardağı