in ,

Geleceğin Çağdaş Evlerine Örnek Olacak Başarılı Tasarım

Tayvan’ın Taipei şehrinde Studio In2 mimarları tarafından geleceğin çağdaş evlerini temsil eden minimalist bir ev tasarlandı. Yaklaşık 140 metrekare alana sahip ev içerisinde Çin ve Batı mimarisinin etkileri bir arada görülmekte. Hem doğu hem de batı etkilerinin olduğu evin sahipleri yurt dışında çalıştığı için, evlerine geldiklerinde adaptasyonlarının bu sayede daha kolay olacağı düşünülmüş.

Evin genelinde gri rengin hakimiyeti göze çarpıyor. Sade ancak etkileyici tasarım detayları gözü yormuyor ve geniş yaşam alanları sağlıyor.

Geleceğin çağdaş evi denildiği zaman klasik tasarımlardan uzak teknolojik bir tasarım beklenebilir. Ancak tasarımcılar aşırı teknolojinin ilerleyen günlerde de evlerde çok fazla kullanılmayacağı görüşünde.

Klasik stillerin modernize edilmiş ve sade halleri her zaman ev sahipleri tarafından çok daha fazla tercih edileceği görüşü ön planda bulunuyor.

Önemli olan yaşam alanlarının rahat ve mümkün olduğunca kullanışlı olarak tasarlanması.

Salonun tavanında bulunan yatay çizgi evin tarzını bir anda değiştiriyor ve dört köşe görünüm bir anda çok daha farklı bir hal alıyor.

Evin tamamının planı ise aşağıdaki şekilde…

Tüm Fotoğraflar: Jackal Liu

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kumaştan Yapılmış Leke Tutmayan Kaliteli Bir IPhone Koruma Kılıfı

Yeni Konuşmaya Başlayan Oğlunun Sözlerini Muhteşem Görüntülerle Süsleyen Baba