in ,

Geçmişin Tasarımını Geleceğin Teknolojisiyle Birleştiren Elektrikli Vespa

Endüstriyel tasarım firması “Mightyseed“, klasik Vespa scooter’ı yeni, şık bir konseptte yeniden tasarladı. İlk olarak 1940’larda Piaggio tarafından tasarlandığından beri, scooter İtalyan tasarımının bir simgesi haline gelmişti. Vespa 98 ile “Mightyseed”, günümüz sürücüleri için motorsikleti bir üst seviyeye taşırken geçmişin dokunuşlarını da korumakta.

Vespa’nın tasarımının tarihini dikkatlice inceleyen şirket, geçmişe saygı gösterirken benzersiz perspektiflerini motorsiklete yansıtmayı başarıyor. Şirket yetkilileri, “Konsept daha çok özelliklere sahip şık stili olan modern bir enkarnasyona benziyor,” diye açıklıyor. “Kısacası, retro hissi veren modern bir scooter gibi görünüyor. ”

Elektrikli Vespa da cesur ve yeni bir görünüm ortaya çıkarılmış. Geleneğe uygun olarak, LED far ön çamurluk içine yerleştirilmiş, ancak bu sefer daha kompak bir görünüme sahip.

Teknolojideki ilerlemeler sayesinde, dikiz aynasının yerine Lidar (lazer darbeleri kullanılarak bir nesne veya bir yüzeyin uzaklığını anlamaya yarayan teknoloji) sistemi kullanıyor.

Scooter’ın arka bölümünde bulunan hub motor, tekerleği orijinalinden daha sportif bir göstermekte. Arka stop lambasını oluşturan eğimli şerit ile birleştiğinde, eski modelin tam olarak benzeri ortaya çıkıyor.

“Mightyseed”, seyahat edenleri düşünerek orta bölümde eşyaların taşınması için de geniş bir alan tasalamış.

Şirketin scooter’a taktığı 30 Ah lityum iyon pil paketi, Vespa’ları sadece güzel değil, aynı zamanda çevre dostu haline getiriyor. Sadece bir konsept olmasına rağmen, Vespa 98, geleceğin tasarımlarını yaparken geçmişe bakarak elde edilen inanılmaz tasarım olanaklarını sergiliyor.

Mightyseed: Web Sitesi – Facebook – Instagram

Ayrıca en iyi kablosuz elektrikli süpürge tasarımını da mutlaka görmelisiniz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ormanla Çevrili, Kabuk Şeklinde Küçük Modern Ev

Anne Balina ve Çocuğunun İnanılmaz Sualtı Fotoğrafı $120.000 Kazandı