in ,

“Friends” Dizisinden Esinlenen Yeni Doğan Fotoğrafçısı

İkonik durum komedisi “Friends” dizisinin ilk bölümü yaklaşık otuz yıl önce yayınlandı, ancak kültürel etkisi bugün bile inkar edilemez. Fotoğrafçı Mandy Penn, yeni doğan fotoğraf çekimlerinde bu dizinin temasını kullanmanın ortaya çok güzel kareler çıkaracağını farketmiş. “Friends” dizisinin bir hayranı olan yaratıcı fotoğrafçı, dizinin karakterlerinden oluşan bir set hazırlamış ve altı bebeği onlar gibi giydirmiş.

Penn, bu fikri gerçekleştirmek için yeni ikiz doğumu yapan arkadaşı Ali’den de destek almış. Dizinin ortamı da göz önünde bulundurularak, Penn iş planlaması yapmaya başlamış. Konseptin bir araya gelip muhteşem bir şeye dönüşmesi ise biraz zaman almış.

Penn ve Ali, fotoğraflara eklemek istedikleri sahne listesini hazırlamışlar. “Friends” temalı nesneleri bulma adımı çok önemli olmuş çünkü sahneleri doğru yansıtmaları gerekiyormuş. En önemlisi, Penn, “Central Perk”te görüldüğü gibi ünlü kırmızı kanepeye ihtiyaçları olduğunu biliyormuş. Bu inanılmaz eşya, sadece beş gün içinde özel minyatür döşemeli kanepeyle gelen arkadaşı Danielle Shunk tarafından gerçekleştirilmiş. Kanepeyi (ve bebekleri) süslemek, ıstakoz şapkaları ve hindi başı gibi sahneleri hazırlamak da Penn’in arkadaşı Denise tarafından yapılmış.

Planlama tamamlandığında, Penn’in tüm bebekleri kanepede görmesi ile senaryo tamamlanmış. Fotoğrafçının tutkusu ve yaratıcı vizyonunu gösteren her fotoğraf, “Friends” hayranlarının seveceği öğelerle dolu. Penn ve arkadaşları hem başarılı hem de çok sevimli bir projeye imza atmışlar.

Fotoğrafçı Mandy Penn, “Friends” dizisine olan sevgisinden esinlenerek sevimli bir yeni doğan fotoğraf çekimi yaratmış

Rachel
Monica
Chandler
Phoebe
Ross
Joey
Holiday Armadillo, Santa ve Superman
Monica, Rachel ve Phoebe düğün elbiseleri ile

Mandy Penn: Web sitesi – Facebook – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Televizyon İçin İyi Bir Yer Bulamayınca Tavandan Aşağıya İnen Bir Ekran Yaptılar

Sahiplerine Kalpleri Eriten Bakışlar Atan 20 Evcil Hayvan