in

Fotoğraf Makinenizi Artık Akıllı Telefondan Kontrol Edilebilirsiniz

fotoceptel1

Fotoğraf çekmek için bazen saatlerce bazen de günlerce mükemmel kareyi yakalamak için beklemek gerekir. Bu bekleyiş çok uzadığı zaman bir anda vazgeçme aşamasına bile gelebiliriz. Ancak şimdi yeni bir icat sayesinde bu uzun süreleri daha rahat geçirebiliriz.

fotoceptel2

Pulse isimli proje sayesinde Alpine Labs şirketi bizlere çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Kameramızın usb girişinden bağlanabilen Pulse sayesinde cep telefonumuzdaki uygulamadan kameranın çekeceği görüntüyü görebiliyoruz.

fotoceptel3

 

Sadece fotoğraf çekmekle de kalmayan program bizlere video çekme imkanı da sunuyor. Fotoğraf makinemizi istediğimiz yere kuruyoruz ve usb girişinden de Pulse’u bağlıyoruz. Gerisi de cep telefonumuzdaki uygulamadan kameranın görüntüsünü takip etmeye kalıyor.

fotoceptel4

Elbette çok uzak bir noktada da olmaya gerek yok. Yakın arkadaşlarımızla da bir fotoğraf çektireceğimiz zaman da işimize yarayan son derece başarılı bir fikir. Fotoğraf çekilirken elimizde bulunan cep telefonundaki uygulamanın fotoğraf çekme düğmesine basmamız yeterli.

fotoceptel5

Bazı profesyonel fotoğrafçılar kimsenin yakalayamayacağı anları çekmek için günlerce bir noktada bekleyip kamp kurabilirler. Ama artık buna da gerek kalmadı. Pulse bizim için bunu da yapacağa benziyor. Teknolojinin geldiği noktaya uyum sağlayan bu başarılı fikri çok yakında da piyasalarda göreceğimiz kesin.

fotoceptel6 fotoceptel7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozuk Demir Paralardan Eski Görünümlü Muhteşem Yüzükler

Zamanı Olmayan Kadınlar İçin 20 Kolay ve Güzel Saç Stili