in ,

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Serveti 100 Milyar Doları Geçti

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in net serveti ilk kez 100 milyar doları geçti.

REUTERS/Erin Scott

Sosyal medya firmasının, COVID-19 salgını sırasında hisse senedi fiyatlarının yükselmesi ile Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in servetinin net değeri ilk kez 100 milyar doları geçti.

Zuckerberg, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, şu anda dünyada sadece üçünün 100 milyar dolar değerinde serveti bulunuyor.

Bir Bloomberg raporuna göre, bu servet Zuckerberg’i Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates gibi 100 milyar dolara ulaşmasını sağladı. Dünyada sadece bu üç kişinin 100 milyar dolar değerinde serveti bulunuyor.

Facebook’ta %13 hisseye sahip olan Zuckerberg ve tüm diğer şirket yöneticileri, COVID-19 salgını sırasında insanlar evlerinde yaşamaya başladıkça ve cihazlarında daha çok zaman geçirdikçe satışlarda büyük bir artış yaşadılar.

Yöneticinin servetinin, TikTok benzeri bir özellik olan Instagram Reels’in tanıtımdan ve Facebook’un pandemi sırasında yükselen bir hisse senedi fiyatı yaşadığı için artışa geçtiği bildiriliyor.

Zuckerberg’in genişleyen servetinin haberi, Facebook’un büyük ölçüde TikTok’un rakibi olarak algılanan bir özellik olan Instagram Reels’ı tanıtmasından hemen sonra geldi. ABD yönetiminin TikTok hakkında soruşturmalar başlatması ve alınacak olan olası kısıtlama kararı da Instagram Reels’ın popülaritesini giderek arttırmakta.

Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Zuckerberg geçmişte Facebook hisselerinin %99’unu yaşamı boyunca vermeyi planladığını iddia etmişti.

Kaynak: BI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD’de Okullar Açıldı, Düzinelerce Öğrenci ve Öğretmen COVID-19 Pozitif Çıktı

Ödüllü ‘Foodtopia’ Projesinden 10 Komik ve Eğlenceli Yiyecek Fotoğrafı