in

Evimizde Yer Kazandıran Gizli Yatak Bölmeleri

Evimizde bazen yeni bir yatak için yerimizi olmayabilir. Bunun için dekorasyon uzmanları bizlere güzel seçenekler sunmakta.

Her zaman yedek bir yatak çok yararlı olacaktır ve sadece bir yatak için çok geniş bir alanı işgal etmemize gerek yok. Bu tarz ilk örneğimiz bir kitaplığın arka kısmında konumlandırılmış ve bize oldukça fazla yer kazandıran bir tasarım.

gizliyatak1
gizliyatak2

Televizyon ünitemizin alt kısmını genellikle bazı eşyalarımızı saklamak için kullanırız. Ancak bu bölgeden çıkabilecek bir yatak fikri de göze oldukça hoş geliyor. Ya da bir masa ve aynadan oluşan mobilyalarımızın yan kısmının açılmasıyla ortaya çıkan yatak ilginç ve bir o kadar da yaratıcı olabilir.

gizliyatak3

Duvarlarımız da her zaman boş olmak zorunda değil. Oturma takımımızın arka kısmını da bu iş için kullanabiliriz. Bu alan oldukça geniş olduğundan iki kişilik bir yatak bile bu bölgede bulundurulabiliyor.

gizliyatak4

Bir başka fikir de dışa doğru açılan kabin şeklinde tek kişilik bir yatak. Bu modern tasarımda yatağı kapattığımızda kalan boşluk kısmı ise bir hayli büyük bir boy aynası ile kaplayabiliriz. Aşağıdaki tasarımdaki kırmızı renk ise evimizin rengine göre değişebilir elbette.

gizliyatak5

Salonda bulunan vitrinin altından çıkacak bir yatak ise konuklarımızı oldukça şaşırtacaktır. Bu kadar kullanışlı bir vitrini evinde kim istemez ki. Oldukça az yer kaplayan bu tasarım duvar içine gömülü vitrinleri ile de çok şık bir görüntü sergiliyor.

gizliyatak6

Yan odalarda da yer kazanmak için hem dolap hem de yatak fikri ön plana çıkıyor. Dolap yatak sayesinde bize de oda içerisinde kullanılabilecek oldukça fazla alan kalıyor. Bu sayede odanın tam ortasında çocuklar için de bir oyun alanı oluşabiliyor.

gizliyatak7

Çalışma odamızı birkaç merdiven yukarı alarak alt kısmına yatak yaptırabiliriz. Bu stüdyo daireler için mükemmel bir fikir. Hem çalışma odasının hem yatak odasının aynı yerde olduğu tasarım harikası bir oda.

gizliyatak8

Salon takımının altında da yatak olur mu demeyin sakın çünkü tasarımcılar bunu da yapmışlar. Aşağıdaki örneğe ilk bakışta yatağın nerede olduğunu göremesek de ikinci resimde çıkan yatak süper bir zekanın ürünü diyebiliriz.

gizliyatak9

Bu konudaki diğer yaratıcı tasarımlar ise şu şekilde…

gizliyatak10
gizliyatak11
gizliyatak13
gizliyatak14
gizliyatak15
gizliyatak16
gizliyatak17
gizliyatak18

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu Anda İnip, Kendimizi Sulara Bırakmak İsteyeceğimiz 20 Mükemmel Merdiven

Kirli Araba Sanatı