in ,

Evde Çizim Yapmak İçin 10 Ücretsiz ve Basit Başlangıç Dersi

Evimizde kendimiz veya çocuklarımız ile beraber çizim yapmak biraz olsun güzel ve kaliteli zaman geçirmek için iyi bir seçenek. Resim yapmayı her zaman istemiş veya hiç istememiş bile olsanız basit çizimler içeren bu dersler sayesinde neler yapabileceğinize sizler de şaşıracaksınız.

Çizime hiç yeteneği olmayanların bile kolaylıkla yapabileceği bu dersler ile belki de içinizdeki ressamı keşfedeceksiniz. Başlangıç dersleri, sizin olmasa bile çocuğunuzun bu konuda bir yeteneği var ise onu keşfetmek için de güzel bir yöntem olacaktır.

Kolay hayvan çizimlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

1- Çizim Yapmak İstiyorum: Yeni Başlayanlar İçin Basit Alıştırmalar

Düz bir çizgi ile başlayan bu derslerin sonunda güzel bir köpek çizerek eğitimi tamamlıyoruz. Her adımın özenle anlatıldığı tutsplus‘ın hazırladığı dersleri çocuklarımız ile beraber de kolayca bitirebiliriz.

tutsplus

2- Üç Boyutlu Ev Nasıl Çizilir?

Kolay üç boyutlu ev çizimi yapmak istiyorsanız kendinyapsana‘nın hazırladığı anlatım ile kendi üç boyutlu evinizi kolayca çizebilirsiniz. Başlangıç aşaması için harika bir egzersiz.

kendinyapsana

3- Resim Nasıl Çizilir?

Resim yapmak yeteneğe bağlı olduğu kadar alıştırmaya ve bilgiye de bağlıdır. Resim nasıl çizilir başlığı ile bizlere açıklayıcı bilgileri görseller ile anlatan wikihow, verdiği ipuçları ile de yararlı bilgiler elde etmemizi sağlıyor.

4- Resme Giriş ve Karakalem Çizim Teknikleri

Karakalem çizim yapmaya başlamak isteyenler için güzel bir kaynak olan unutulmussanatlar‘ın bu yazısı bizlere güzel bilgiler veriyor. Resim konusunda oldukça detaylı bilgilerin verildiği makale oldukça faydalı bir kaynak.

5- Evde Kolay Aslan Çizimi

Evimizde çocuğumuz ile yapabileceğimiz çizimlerden bir tanesi de makalepark sitesinde yayınlamış adım adım aslan çizimi anlatan başarılı bir yazı.

6- Resimde Kolay Çizim Teknikleri

Çizim yapmanın kolay tekniklerini arıyorsanız işte size muhteşem bir kaynak. Egitimhane sitesinde yayınlanan resimde kolay çizim teknikleri dosyasını indirerek bir çok basit çizimin nasıl yapıldığı kendiniz çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sitede aynı zamanda bitkiler, hayvanlar, binalar veya insan yüzü gibi ayrı dosyaları da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

7- Bir Çizime Nasıl Başlanır: Çaylaklar İçin 5 Yöntem

Webmaster kitchen sitesinde yayınlanan Rüya Şibil’in yazısı farklı yöntemler ile nasıl çizim yapacağımızı bizlere kapsamlı ve akıcı bir dille anlatıyor. En basitten başlayarak bir çizimi nasıl tamamlayacağınızı bu makaleyi bitirerek öğrenebilirsiniz.

Rüya Şibil

8- Kolay Uçak Resmi Nasıl Çizilir

Çocuğuz ile beraber bir uçak resmi çizmek istiyorsanız o zaman bunu en basit şekilde anlatan nazarca‘nın çizimine bakmanız ve adımları takip etmeniz yeterli.

nazarca

9- Hayvan Resimleri Nasıl Çizilir

İlkokul ve ortaokul seviyesinde hayvan çizimlerinin kolay yöntemlerini gösteren hobinizm‘in bu makalesinde bir çok hayvanın adım adım nasıl basit bir şekilde çizilebileceğini öğreniyoruz.

hobinizm

10- Adım Adım Basit Hayvan Çizimleri

Evimizde çocuğumuz ile beraber yapabileceğimiz en güzel aktivitelerden biri de kolay hayvan çizimleri yapmak. Bunun için elisihobiler sitesi bizlere 24 farklı basit hayvan çizimi yöntemi göstermekte.

elisihobiler

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kötü Seyahat Fotoğraflarını Paylaşan 18 Kişi

Karantinada Bulunan İnsanlardan 16 Eğlenceli ve Yaratıcı Drone Fotoğrafı