in

Eski Lastiklerden Kedi ve Köpeklere Yatak Yapan Brezilyalı Sanatçı

Brezilya’da her gün üretilen çöplerin% 39’u eski lastiklerden oluşuyor. Amarildo Silva, eski lastikleri rahat ve süslü köpek ve kedi yataklarına dönüştürerek bu trendi tersine çevirmeye çalışıyor.

Kullanılmayan Lastikleri Değerlendirme Projesi

Her şey iki yıl önce, Amarildo insanların sokağa attığı çöpleri kullanarak fazladan bir gelir elde etmenin bir yolunu aradığında başlamış. Artık kullanılmayan ve atılacak malzemeleri değerlendirmeye karar vermiş.

Eski lastiklerin sokak köpekleri tarafından bir sığınak olarak kullanıldığını farkeden sanatçı, hayvanların daha rahat yaşamaları için bir proje düşünmüş.

Hem Çevreye Katkı Hem de Küçük Bir Kazanç

Amarildo, farklı ve yeni bir şey yaratarak, yalnızca çevrenin refahına katkıda bulunmakla kalmamış, aynı zamanda bu süreçte birkaç ekstra dolar kazanmış.

Sanatçı sokaklarda bulduğu eski lastikleri toplayıp eve götürmüş ve her şeyi arka bahçesine koymuş. Bu lastikleri saklamak için odalarından birini de tahsis etmiş

Her Bir Hayvan İçin Özel Tasarım

Lastikleri ayırdıktan sonra kesme, yıkama ve boyama aşamalarından geçirmiş. Her lastik için benzersiz bir tasarım çizmeyi ve yatağın ait olacağı hayvanın adını yazmayı da unutmamış.

Amarildo’nun çalışmalarını instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Kendisini bir sonraki mutlaka takip edilmesi gereken 20 kaliteli instagram hesabı listemize ekleyeceğimize emin olabilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Japon Tasarımcıdan 12 Çiçek Temalı El Yapımı Saç Süsü

Darth Vader Günlük Yaşamda Nasıl Birisidir?