in ,

Eski Eşyalarımızı Çöpe Atmamak İçin Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri

Eşyalarımız eskidiğinde illaki çöpe atmak zorunda değiliz, yaratıcı geri dönüşüm fikirleri ile onlardan yeniden güzel bir tasarım çıkaraibliriz. Çoğu zaman kullanmadığımız eşyaları bir kenarda bırakır ve yıllarca yüzlerine bile bakmayız. Ancak yaratıcı geri dönüşüm fikirleri ve her gün ortaya çıkarılan güzel tasarımlar ile yepyeni bir ev eşyamız olabilir.

yaratici geri dönüşüm fikirleri

Eski Eşyalar Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri ile Hayat Buluyor

Eski eşyalarımız başka bir dekorasyon malzemesi veya işe yarar bir gereç olarak kullanabiliriz. İlk örnek biraz uçuk fakat eskimiş bir kuyruklu piyanoyu atmaya kıyamıyorsanız bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Piyano uzun yıllar kullanılmış ve sonradan eskimeye bırakıldıysa duvara monte etmek biraz zor olabilir. Eğer piyanonun iskeleti sağlam ise böyle bir değime gitmek çok daha doğru olacaktır.

yaratici geri dönüşüm fikirleri

Bu alanda aslında çok fazla fikir bulunuyor. Herhangi bir eski eşyamızı nasıl geri dönüşüme sokabileceğimizi internette aratarak çok iyi tasarımlar bulabiliyoruz. Biraz sizlere ilham vermesi için ve biraz da bizim beğendiklerimizi sizlerle paylaşmak için bir kolaj hazırladık. Eski bir yataktan, eski bir çantaya kadar her malzemenin yeni bir kullanım alanı bulunabilmekte. Tek yapmamız gereken bu örnekler ile yaratılıcılığımızı biraz geliştirmek. Geriye ise sadece biraz bu işe emek vermek kalıyor. Ortaya çıkan sonuç ise bizi kesinlikle mutlu edecektir.

eskiesya3

Çocuğumuz büyüdüyse ve artık eski küçük yatağını kullanamıyorsa onu bir masaya çevirebiliriz. Ya da eski bir bisikletimiz varsa onu banyomuzda güzel bir dekorasyon aracı olarak kullanabiliriz. Bu bisiklet banyomuza güzel bir tasarım detayı katacak ve görenleri de şaşırtacağı kesin.

eskiesya4

Eski bavullarımızdan da ilginç şekillerde faydalanabiliriz. Bunlar arasında en güzellerinden bir tanesi de kedi yatağı. Bildiğiniz gibi kediler uyumak için evde devamlı bir yer ararlar. Bunun için eski bir bavul güzel bir çözüm olacaktır. Üstelik tek yapacağımız içerisine bir yastık koymak olacak.

eskiesya5

Kaykaydan salıncak

eskiesya6

Scooter motorsikletten çocuklar için oyuncak

eskiesya7

Ekmek saklama kabından şarj istasyonu

eskiesya8

Dünya haritasından lamba

eskiesya9

Tencerelerden mumluk

eskiesya10

Yataktan çiçeklik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Su borularından kitaplık

eskiesya12

Cd’lerden ayna çerçevesi

eskiesya13

Limon kasalarından kitaplık

eskiesya14

Şişeden lamba

eskiesya15

Konserve kutularından saksı

eskiesya16

Domino taşlarından saat

eskiesya17

Kot pantolon cebinden telefon tutacağı

eskiesya18

Bisiklet tekerleğinden avize

eskiesya19

Plastik şişelerden çöp kovası

eskiesya20

1 Comments

Yorum Yaz
  1. Çok teşekkürler. Eskiyen limon kasalarımı ve su borularımı hep atıyordum. Artık sayenizde boşa gitmeyecekler. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

25 Olağandışı ve Yaratıcı Çanta Tasarımı

Çocuklarımız İçin 30 Mükemmel Doğum Günü Pastası