in ,

Eski Bir Evin Yeniden Tasarlanarak Yaşama Keyif Verir Hale Getirilmesi

Mimarlık firması “rowland + broughton” Birleşik Devletler’in Aspen şehrinde eski bir evi çağdaş bir görünüme kavuşturmuş. 1890’lardan kalma tarihi ev büyük olduğundan restorasyonu zor görünüyormuş ancak mülkün bazı bölümleri iyi sevide korunduğu için tasarıma elverişli bulunmuş. Tarihi evi toparlayan mimarlar, evin yeni halini boş bir alan yaratan yeni bir temel üzerine yerleştirerek işe başlamış.

Dış görünümü oldukça sade olan evin genel olarak beyaz rengi korunmuş ve yanında bulunan eski evlere oranla çok daha canlı bir görüntüye sahip hale gelmiş.

Evin mavi kapısından içeriye girildiğinde üç adet resim bizleri kaşılıyor. Giriş kısmındaki bu alanda oturma bölümü ve bir de küçük lavabo bulunmakta.

Salon ise sade tasarımların birleşmesinden oluşan ve insanın içini rahatlatan bir tasarıma sahip. Televizyonun altındaki şömine de oldukça güzel bir detay olarak göze çarpmakta.

Üst kata çıkan merdivenlerin oluşturduğu boşlukta yemek masası için oldukça geniş bir alan bulunmakta. Salonun dışarıya açılan bölümü ise tamamen açılıp kapanabilen bir yapıya sahip.

Dış oturma alanı ise evin üst balkonunun altında bulunuyor. Bu bölümde de bir şömine bulunmakta. Keyif yapmak için gerçekten muhteşem bir alan.

Evin üst katına çıkan merdivenler ahşap ancak tırabzanları alüminyumdan yapılmış.

Yatak odası da evin tamamı gibi oldukça sade. Ahşap kullanımı o kadar yerinde kullanılmış ki hiç bir rahatsızlık oluşturmamakta.

Aydınlatmaların hayranlık yarattığı üst kat banyosunda büyük de bir ayna mevcut.

Tüm fotoğraflar: Brent Moss

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Şeyin Ne Kadar Sahte Olabileceğini Müzik Klibi ile Anlatan Macar Şarkıcı

Dünya Tasarımcılarından 12 Etkileyici ve Farklı Tasarım