in ,

Origamiden İlham Alan Bu Küp Gördüğünüz En Eğlenceli Oyuncak Olabilir

Rubik Küpleri Unutun!

Bu yazıdan sonra yıllardır görmeye aşina olduğunuz rubik küpleri unutabilirsiniz. Çünkü onların çok daha gelişmişi olan “Shashibo” küpünü sizlere tanıtacağız. Bu küpü izlemek o kadar zevkli ki aslında sizleri sadece videosu ile baş başa bırakabiliriz. Fakat en eğlenceli oyuncak tezimizi anlatmak için biraz özelliklerinden bahsedelim. 3×3 inçlik küp aslında bir iç mıknatıs sistemi kullanarak birbirine geçen ve dönebilen 24 farklı üçgen bölümden yapılmıştır.

en eğlenceli oyuncak

Hipnotize Edici Şekiller

Bu küp sizi şaşırtacak, heyecanlandıracak ve kesinlikle hipnotize edecek şekillere girebilmekte. Her üçgen parça, çok çeşitli geometrik şekiller oluşturmak için serbestçe dönmektedir. Küpün dış ve iç yüzeyindeki resimler, zaman-uzay sürekliliği içinde bükülüyormuş gibi esnemeler gösterir.

en eğlenceli oyuncak

Geometri ve Sanatın Birleşimi En Eğlenceli Oyuncak Olarak Karşımızda

“Shashibo”, Andreas Hönigschmid tarafından tasarlandı. Kendisinin geometriye, mıknatıslara ve sanata olan sevgisi sonsuz derecede eğlenceli bir üründe birleşmiş. Tek bir “Shashibo” küpü 70’den fazla farklı şekle dönüşebilmekte. Ayrıca mıknatıslar sayesinde birden fazla “Shashibo” küpünü birbirine de birbirine tutturabilirsiniz. Bu da sonsuza doğru giden ihtimaller demek!

Küpü açmak ve oynamaya başlamak için küpünüzün köşelerini tutarak aynı bir fıstık fıstığı açar gibi açın. Küp, onu böldüğünüzde anında bükülür ve birçok farklı şekle bürünür.

El Kitabı ile Akıllara Durgunluk Veren Tasarımlar Yapmak Mümkün

“Shashibo”nun ana fikri, karmaşıklıklarını keşfetmek ve karmaşık ama hoş geometrisini denemelerle anlamaktır. Ancak tabiki “Shashibo” kılavuzu olan el kitabını da kullanarak aklınızı yerinden uçuracak bir çok tasarım yapabilirsiniz! En eğlenceli oyuncak olarak da tanıtılan ödüllü ürün, 7 farklı stile sahip. Her yaştan ve her kesimden insan ve hatta görme engelli kişiler için de mükemmel bir seçimdir!

En Eğlenceli Oyuncak Küpün Özellikleri

İlk başta küp gibi görünen ürün çok daha fazla şekle bürünebilmekte. Bu patentli Ödüllü gizemli manyetik bulmaca kutusu 70’in üzerinde şekle dönüşür. 1.000.000’dan fazla yapı tasarımına sahip olmak için ise 2, 3, 4 veya daha fazlasını toplayıp ve birbirine bağlamanız yeterli.

Her bir “Shashibo” aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • 70’in üzerinde değişik şekil
  • 36 gizli mıknatıs
  • 4 tasarım; 1 dış tasarım ve 3 iç tasarım
  • Küplerin birbirine bağlanabilmesi

Tasarımcı: Andreas Hönigschmid

Shashibo: Web SitesiYoutube


Ayrıca, Hakan Gürsü’dan Zero Pixels puzzle oyuncak setini de mutlaka görmelisiniz.

Karton kutular ile yapılabilecek oyuncak tasarımlarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kablosuz elektrikli süpürge

En İyi Kablosuz Elektrikli Süpürge Eski Dyson Uzmanları Tarafından Yaratıldı

pratik mantı kesme aparatı

Pratik Mantı Kesme Aparatı Mutfakların Vazgeçilmezi Oldu