in ,

Dünyanın İlk FDA Onaylı Şeffaf Yüz Maskesi, Güvenliğinizi Korurken Gülümsemenizi de Gösteriyor

Yüz maskesi takmak bizi sağlıklı tutmakta, ancak kesinlikle sosyla etkileşim biçimimizi değiştiriyor. Basit ve samimi bir gülümsemeyi maske takarken yapmak pek de kolay olmuyor. Bu durumu göz önüne alarak tasarlanan “LEAF” isimli maskesi, bize etkileyici görünüşümüzü geri veriyor.

FDA (Food and Drug Administration Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosu) onaylı olan maskenin “LEAF Hepa”, “LEAF UV” ve “LEAF Pro” olmak üzere her türlü ihtiyaca uygun üç modeli bulunmakta.

LEAF” ekibi, “Anormal zamanlarda bile normal benliklerimiz olabilmemiz için “Leaf”i şeffaf olacak şekilde tasarladık” diyor. Michigan’daki Redcliffe Medical Devices tarafından oluşturulan maskeler, onları hem etkili hem de kullanıcı dostu hale getiren özelliklerle dolu. Bu özellikler, maskenin kendi kendini temizlemesini sağlayan ve gülümsemenizin her zaman görünür kalmasına yardımcı olan kalıcı bir buğu önleyiciyi de içermekte.

Modellerden ikisi, “LEAF UV” ve “LEAF Pro”, filtre gövdesi içine yerleştirilmiş ve DNA seviyesinde patojenleri yok eden bir UV-C ışığı ile donatılmış.

Bu özellik sayesinde “HEPA” filtresi bir aya kadar kullanılabiliyor. Ek olarak, dış kısımda çok çeşitli mikropların % 99.99’unu yok etmek için kalıcı bir anti-mikrobiyal ve hidrofobik kaplamaya sahip.. Ve ekstra bir koruma seviyesi olarak, bir karbon filtresi de içermekte.

Yüzün görünümünü serbest ve net tutmak için “LEAF“, filtre sistemlerini maskenin çene alanına akıllıca yerleştirilmiş. Kullanıcılar, kafa ve kulak kayışlarıyla dudak bölgesi ve hava emme vanalarının rengine karar verebilmekteler.

Advertisement

Teknolojiyi sevenler için de güzel bir haber var

“LEAF Pro”, havalandırmayı kontrol etmek ve yakın bölgenizdeki hava kalitesini kontrol etmek için bir iOS / Android uygulaması ile birlikte çalışmakta. Bu uygulama ayrıca metabolizmanız ve CO2 seviyeniz hakkında bilgi vermektedir.

“LEAF”in şeffaf tasarımı, telefonunuzun yüz tanıma teknolojisini kullanmak için yüz maskenizi çıkarmanıza gerek olmadığı anlamına da gelmekte. Ayrıca, ister bir hükümet binası ister havaalanı olsun, kimliğinizin doğrulanması gereken herhangi bir alana, maskenizi yerinde tutarken girebilirsiniz.

“LEAF” işitme engelliler için de inanılmazdır, çünkü dudak okumayı mümkün kılmakta ve iletişimi kolaylaştırmaktadır.

Dört farklı boyuta sahip olan “LEAF”, üç yaş ve üstü herkes için idealdir. Şu anda LEAF, Indiegogo‘da 49 $ ‘dan başlayan fiyatlar ile satışa sunulmuş durumda.

LEAF: Web Sitesi – Indiegogo – Twitter

Ayrıca, dünyanın ilk covid-19 belgeli elektronik maskesini de mutlaka görmelisiniz.

Advertisement

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

NASA’nın Geliştirdiği Parfüm Sayesinde Artık Uzay Gibi Kokabilirsiniz!

Modern ve Küçük Bir Banyo Yaratmak Çok Dar Bir Alan Kullanıldı