in , ,

Dünyanın İlk Çok Kapsamlı Devlet Okulu

Sarit Shani Hay Tasarım şirketi, Tel Aviv’deki ilk kapsamlı okulun iç mekanlarını ve mobilyalarını tasarladı. Okul, herkes için çalışan bir ortam yaratarak kapsayıcı öğrenme modelini desteklemek üzere tasarlanmıştır.

2.000 metrekareyi kapsayan bu devlet okulu, her çocuğun kendine özgü ihtiyaçları ile benzersiz olduğunu anlayarak, engelli öğrencilerin düzenli sınıflara entegrasyonunu desteklemektedir. Öğrencilerin yüzde yirmi beşi fiziksel engellere, duygusal sorunlara sahiptir veya otistik spektrumdadır.

Shani Hay, “Bu proje bize tasarımın pedagojiyle tanıştığında neler olduğunu ve tasarımı sosyal değişime yönelik bir araç olarak nasıl kullanabileceğimizi derinlemesine keşfetme fırsatı verdi.” diyor.

Pedagoglar ve Uzmanlar ile Beraber Yapılan Tasarım

Tasarım konseptini geliştirme sürecinden önce özel ihtiyaçları anlayan pedagoglar ve uzmanlarla yapılan görüşmeler gerçekleşti. Amaç, kapsayıcı eğitim felsefesini neşeli ve deneyimsel öğrenmeyi teşvik eden fiziksel bir ortama dönüştürmekti.

Mekan, çocuklara aidiyet ve empati duygusunu arttırırken, birçok yolla meşgul olmaları için ilham veriyor. Okul, fizik tedavi, yoga / meditasyon ve özel çalışma gibi farklı sınıf ve tedaviler için odalar içeriyor.

Mobilyalar ve Renkler Özel Seçim

Özel yapım esnek mobilyalar, her sınıftaki köşelerde bulunmaktadır. Duygusal aşırı yüklenmeyi önlemek için sakin renkler ve doğal ahşap malzemeler kullanıldı. Yaşam becerisi aktivite istasyonları, Braille ve İşaret dilini öğrenmek için her tarafa harfler ve şekiller içeren benzersiz bir abaküs de dahil olmak üzere oyun yoluyla öğrenmeyi teşvik etmekte.

Grup dairesi kavramı, iki yarıya bölünmüş dairesel bir oturma tezgahı oluşturmak için kullanılmış, örneğin, tekerlekli sandalyedeki bir çocuğa katılmak isteyen herhangi bir çocuk için mümkün olan her yerde farklı oturma düzenleri tasarlanmış.

Daha Fazla Bilgi İçin: Web Sitesi

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İlginç ve Etkileyici 20 Karşılaştırma Fotoğrafı

Yepyeni Bir Alışveriş Deneyimi İçin Tasarlanan Süpermarket