in

Dünyanın İlk 360 Derece Gökdelen Havuzu Çok Yakında Londra’da

Londra şehri, kısa bir süre sonra silüetine etkileyici bir mimari parça daha ekleyecek ve bu kez sahneye çıkan bir çatı havuzu olacak. Bu sadece sıradan bir çatı katı havuzu değil, şehir genelinde 360 ​​derece manzaralar sunan bir sonsuzluk havuzu.

Türünün ilk örneği olacağına inanılan bu çarpıcı tasarım, Compass Pools tarafından tasarlanmış. Aslında, havuz, mimarinin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandığı bir odak noktası olarak binaya ekleniyor.

Yüzücüler, 55 katlı bir binanın tepesinde bu eşsiz havuza daldıklarında, gökyüzünün 650 metre üzerinde yüzüyormuş gibi hissediyor olacaklar. İstenilen saydamlık efektini elde etmek için, cam yerine birincil malzeme olarak dökme akrilik seçilmiş. Dökme akrilik, suya benzer bir dalga boyunda ışığı ilettiğinden, havuzun mükemmel şekilde görünmesini sağlıyor. Şeffaf zemin sayesinde, alt kısımda bulunanlar havuzun tadını çıkartan yüzücüleri net bir şekilde görebilecekler.

Sonsuzluk havuzunun belki de en heyecan verici yanı, birinin bu havuza nasıl girip çıkacağı. Compass Pool’un havuz tasarımcısı ve teknik direktörü Alex Kemsley “Normalde basit bir merdiven yeterli olur, ancak binanın dışından veya havuzdan merdivenleri görmek istemedik – manzarayı bozacağından – ve tabii ki binanın içinden 600.000 litre su akmasını istemiyoruz” diyor .

Bu, bir denizaltının kapısına benzeyen bir çözüm gerektiriyordu. Yüzücüler, havuza, kapıyla birleştiğinde havuz tabanından yükselen spiral bir merdivenle giriyor olacaklar. Bu, yüzme deneyime bir miktar yetenek katıyor ve havuza girip çıkarken 360 derecelik manzaralar kadar heyecan verici bir özellik olarak dikkat çekiyor.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük Evler İçin 16 Modern Çalışma Masası

Tokyo Şehrinin Elektrik Enerjisini Gösteren Canlı Fotoğraflar