in

Dünyanın Görkemli Güzelliğini Vurgulayan Muhteşem Hava Fotoğrafları

Hava fotoğrafçılığı bize dünyanın görkemli güzelliğini büyük ölçeklerde görme fırsatı veriyor. Stockholm’de yaşayan fotoğrafçı Tobias Hägg, yıllardır okyanusların ve ormanların kuşbakışı görüntülerini çarpıcı renk ve ayrıntılarla yakalıyor.

Fotoğraflar, yemyeşil araziler ve açık mavi sular gibi dünyamızın çeşitli manzaralarını sergiliyor. Sanatçının görsel stilinin belirleyici özelliği ise kompozisyonlarının basit olması. En sıradan anlarda bile var olan ihtişamı hatırlatan eserler olarak bu fotoğrafları nitelendirebiliriz.

Hägg, dünyanın dört bir yanına giderek fotoğraflarını çekiyor, ancak bu aralar yaşadığı bölgeye daha yakınlarda çalışmakta.

“Son zamanlarda, kendi ülkemde uzun zamandır kendi gözlerimle görmeye tutkulu olduğum bir alan olan İsveç’de bulunan Lapland’e çok fazla odaklanıyorum” diyor sanatçı.

“Dünyamızın bu muhteşem alanının yüzeyini çizmeye trekking ve helikopterlerle başladım. Daha erişilemez alanlara ulaşmaya çalışıyorum. Üç kez uçuş yaptım ve İsveç’in vahşi doğası her seferinde aklımı başımdan aldı. ”

Hägg’in çarpıcı Dünya çekimleri için aşağı doğru ilerleyerek görebilir ve daha fazlası için Instagram‘da onu takip edebilirsiniz. Sanatçının çalışmaları, Airpixels web sitesi aracılığıyla basılı olarak da mevcuttur.

Stockholm’de yaşayan fotoğrafçı Tobias Hägg, yıllardır okyanusların ve ormanların kuşbakışı görüntülerini çarpıcı renk ve ayrıntılarla yakalıyor.

Tobias Hägg: Web Sitesi – Instagram – Facebook

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küçük Bir Evde Televizyon İçin Yapılan Özel Tasarım

En Güzel 20 Resimli Kurban Bayramı Mesajı