in

Dünyanın En İyi Vahşi Yaşam Fotoğrafçıları Afrika’nın Parkları İçin 250.000 Dolarlık Kampanya Başlattı

Dünyanın en iyi 50 vahşi yaşam fotoğrafçısı sanatlarını Afrika’nın vahşi yaşamını korumaya yardımcı olmak için kullanıyor. COVID-19, turizmi durdurarak Afrika’nın korunaklı park alanlarını korumasız bir hale getirmek üzere. Vahşi yaşam fotoğrafçıları, eserlerini bağışlayarak, “African Parks Network” için 250.000 dolar toplamayı umuyor.

Bu koruma ağı, hükümetler adına Afrika’nın tüm milli parklarını, korunan alanlarını yönetiyor ve aynı zamanda fonları gerektiği gibi dağıtıyor. Shaaz Jung, Will Burrard-Lucas ve Graeme Green de dahil olmak üzere vahşi yaşam fotoğrafçılığında en tanınmış isimler, fotoğrafçılar Marion Payr ve Pie Aerts tarafından düzenlenen Prints for Wildlife‘a katılıyor.

Chris Schmid

Her sanatçı, her biri 100 $ karşılığında satılan eserler bağışlamış.

Tüm gelirler doğrudan Afrika Parklarına gidecek, böylece fonlar en çok ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılabilecekler. Green, “COVID-19’un etkisinin Afrika’nın vahşi yaşam alanları üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu” diyor. “Turist olmadığından daha az iş var, bu yüzden insanlar için daha az para var. Yoksulluk arttı ve bazı yerlerde kaçak avcılık da arttı. Ayrıca, nesli tükenmekte olan hayvanlar da dahil olmak üzere hayvanları koruma çalışmaları için daha az para var.

Bjorn Persson

“Prints For Wildlife”ın kampanyasından elde edilen para ile, önemli koruma çalışmalarına kaynak sağlayarak ve bu kriz döneminde yerel halka ve topluluklara yardımcı olarak Afrika’nın vahşi yaşamını korumaya yardımcı olacağını umuyorum. En iyi koruma çalışması her zaman yerel insanları içerir. ”

Shaaz Jung

Kampanya zaten 48 saat içinde 85.000 dolar toplayarak başarı elde etti. Aralarından seçim yapıp sipariş verebileceğiniz çok muhteşem fotoğraflarla, güzel bir başarı sağlanmakta.

Advertisement

Bir gorilin günbatımı portresinden bölgesini araştıran bir aslana kadar, bu fotoğraflar Afrika’nın vahşi yaşamının sahip olduğu güç ve güzelliğin hatırlatıcılarıdır.

Marion Payr

Tüm baskılara göz atabilir ve doğrudan “Prints for Wildlife” web sitesinde sipariş verebilirsiniz.

David Lloyd
Thomas Vijajan
Graeme Green

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Noodle Restoranı için Tasarlanan, Kaselerden Yapılmış Etkileyici Duvar

Her Kedi Sahibinin Kıskanacağı 15 Müthiş Kedi Dövmesi