in ,

Dünyanın En Büyük Kar Labirenti Polonya’da Açıldı

Kış aylarının gelmesi ile beraber kar ile yapılabilen bir çok eğlenceli aktivitenin de başlangıcı yapıldı. Buz pateni, kayak, snowboard, kar topu oynamak, kardan adam yapmak, karlarda yuvarlanmak, kızakla kaymak ve bir labirentte kaybolmak kışın yapabileceğimiz aktivitelerden bazıları. Tabi labirentte kaybolmayı pek istemeyiz elbette, ancak yapacak bir şey yok artık. Bir kere labirente girdik mi çıkış yolunu bulmak için dolaşıp durmak zorundayız.

10 Adet Tenis Kortundan Daha Büyük

Polonya’nın en popüler kayak merkezlerinden biri olan Zakopane, küçük bir Polonya kasabası. Zakopane’de “Snowlandia” adı verilen dev bir kar labirenti inşa edildi. Bu labirent resimlerde küçük gibi görünse de tam 10 adet tenis kortundan daha büyük. Yani buradan dışarı çıkmak biraz zamanımızı alabilir. Labirentin hemen yan tarafında devasa bir kale de bulunmakta.

Bir gün Polonya’ya yolunuz düşerse bu sevimli kasabayı ziyaret edin ve kar labirentinde yolunuzu bulmayı mutlaka deneyin.

Buz pateni, kayak, snowboard, kar topu oynamak, kardan adam yapmak, karlarda yuvarlanmak, kızakla kaymak ve bir labirentte kaybolmak kışın yapabileceğimiz aktivitelerden bazıları.

Zakopane’de “Snowlandia” adı verilen dev bir kar labirenti inşa edildi. Bu labirent resimlerde küçük gibi görünse de tam 10 adet tenis kortundan daha büyük.

Labirentin hemen yan tarafında devasa bir kale de bulunmakta.

Bu kalenin içerisinde harika heykeller ve hazineler keşfedebilirsiniz.

“Ben üşümem” diyorsanız, bu kalede bir de buzdan yapılmış taht bulunuyor.

Daha Fazla Bilgi İçin: Snowlandia

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Plaj Kumları ile Trafik Yaratarak İklim Değişikliğine Dikkat Çeken Sanatçı

Cam Kenarında Oturmayı Sevenler İçin 17 Muhteşem Keyif Köşesi