in ,

Dünyanın Dört Bir Yanından Muhteşem Yol Fotoğrafları

Uzun yolculukların en güzel yanı bazıları için mükemmel manzaralar görmektir. Bazıları için ise muhteşem yol fotoğrafları çekmektir. Saatlerce gidilen, bitmek tükenmek bilmeyen yolları, sadece bir gün batımı izlemek için bile gidebiliriz. Doğanın bize sunduğu güzellikler içinde evrenin minik bir parçası olduğumuz düşünceleriyle anın tadını çıkarırız. Üzerimizde ise tatlı bir yorgunluk, inanılmaz bir doğanın içerisinde geçen günün ardından gelen yorgunluk vardır.

Yeniden Yaşanacak Anılar Yaratan Yol Fotoğrafları

Sanıldığı kadar kolay değildir aslında yol fotoğrafları çekmek. Bırakın fotoğrafını çekmeyi, gitmek istediğimiz yere bir an önce varabilmek için yolda durmak bile istemeyiz bazen. Ancak harikulade bir manzara gördüğümüzde durmamız ve anı yaşamamız gerektiğini anlarız. Bu anları da bir fotoğraf ile daha sonra yeniden yaşayabiliriz.

Duygular ve Görselliğin Birleşimi

Öncelikle kısa ancak müthiş bir yol çekimini izleyelim.

Fotoğraf sanatı da sanatın tüm dalları gibi duygular ile görselliği birleştiriyor. Yol fotoğrafları da bu duyguyu bize en fazla yaşatan görsellerin başında geliyor. Bazen yalnızlığı, bazen neşeyi ve bazen de yaşamı anlatıyor bizlere yol fotoğrafları. Doğanın bize sunduğu sonsuzluğa giden yollar…

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

10-

11-

12-

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19

20-

21-

22-

23-

Bir Yol Fotoğrafı Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yol fotoğrafları çekmenin de bazı taktikleri var elbette. Dikkat edilmesi gereken bir kaç noktayı öğrenerek kendimizi bu konuda geliştirebiliriz. Aynı zamanda gün ışığı, durduğumuz yer, tripod ayarı, kamera ayaları gibi bir çok konuya dikkat etmemiz gerekiyor. Profesyonel bir fotoğrafçıdan, bir çok taktik dinlemek isterseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karton Kutular ile Yapılabilecek 20 İlham Verici Oyuncak Tasarımı

Çay Sevenler İçin 18 Güzel Ürün