in ,

Dünya Tasarım Sıralamasında Türkiye ilk 10’a Girmeyi Başardı

Sanat, mimari ve tasarım dallarında yapılan “A’Design Award and CompetitionDünya Tasarım Sıralaması belli oldu.

Birinci Amerika Birleşik Devletleri

2017 yılının sonuçlarına göre Amerika Birleşik Devletleri kazandığı 584 tasarım ödülüyle 97 ülke arasından bir kez daha dünya çapında birinci oldu.

Dokuz Yeni Ülke Listede

Dünya Tasarım Sıralamasında, “A’Design Award” ödülü verilen tasarımcıların sayısına göre tüm ülkeleri sıralamadaki yerini aldı. Bu yıl sonuçların geçen yıla oranla önemli ölçüde farklılaştığı görülmekte ve ilk 10’un değişmesiye birlikte 9 yeni ülke listeye eklenmiş.

Türkiye 7. Sırada

2017 yılının 7. sırasında ise Türkiye yer alıyor. Toplam 379 ödül ve 1296 puan toplayan ülkemiz 12 A’Design ödülü ile ortalama 3.42 puana sahip.

İlk 10’da ABD ve Çin, ilk iki sırada yer alırken Japonya 8’den 3’e, Avustralya ise 21’den 8’e yükseldi.

Bosna Hersek, Kosova, Nikaragua, Ekvador, Lüksemburg, Kenya, Tanzanya, Lihtenştayn, Ermenistan, Kamerun ve Svaziland’da olmak üzere dokuz yeni ülke listeye eklenmiş.

Bireysel ve Genel Sıralamalar

Tasarım dalından bağımsız olarak en iyi tasarımcıların, sanatçıların ve mimarların çoğunu keşfetmek istiyorsanız, tüm tasarımcıların, sanatçıların ve mimarların bireysel ve genel sıralamalarını Designer Rankings web sitesinde bulabilirsiniz.

Ayrıca A’Design Award’a ve Yarışmaya nasıl kayıt olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bir önceki kazananlardan bazılarına bir göz atalım…


Bu proje hakkında daha fazla fotoğraf ve bilgiye buradan erişebilirsiniz. “Waves Stair Seating” Ayşe Teke Mingu, Tulin Atamer Karaagaç tarafından tasarlanda. Fotoğraf: Ayşe Teke Mingu, Tülin Atamer Karaagaç.


Bu proje hakkında daha fazla fotoğraf ve bilgiye buradan erişebilirsiniz. Satoshi Okada mimarları tarafından Kiyosato Sergi Alanında bulunan Villa. Koichi Torimura’nın fotoğrafı.


Bu proje hakkında daha fazla fotoğraf ve bilgiye buradan erişebilirsiniz. Sagano Bambu Mobilya – sandalye ve lambalar – Alice Minkina.


Bu proje hakkında daha fazla fotoğraf ve bilgiye buradan erişebilirsiniz. Studio ZEC tarafından Pino Doğa Oteli. Damir Dautbegovi’nin fotoğrafı, 2016.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelinlik Modelleri 2018 Yılında Çok Daha Farklı ve Kaliteli

Güneşle Çarpışan Dalgalar (Warren Keelan)- FarklıFarklı