in

Doğa Sevenler için Çin’in Kırsal Kesiminde Yapılan Modern Otel

ZJJZ mimarlık firması , Çin’in Guizhou kentinde tarım arazileri ile çevrili bir tatil kabini koleksiyonu olan Woodhouse Hotel’i tamamladı. Otel, bölgedeki tarımsal turizm ile geçinen kırsal yoksulluğa yardım etmenin bir yolu olarak yaratılırken yeşile de hiç zarar verilmemiş.

Üç farklı tasarımda yapılan 10 adet tek katlı ahşap kabin, orijinal kaya oluşumlarını ve ormanları bozmadan vadi manzaralarından faydalanacak şekilde konumlandırılmış. Küçük bir yaya yolu, dağın eteklerinden çeşitli kabinlere giderek oteli birbirine bağlamakta.

Otelin konumu nedeniyle yapı malzemelerinin tümü dağ yollarından elle taşınmıştır. Her kabinde yükseltilmiş bir çelik platform, kömürleşmiş bir ahşap cephe ve ahşap bir iç mekan bulunmakta.

Kömürleşmiş ahşap cepheler hava koşullarına dayanıklı olarak üretilmiş. Bunların rengi ve dokusu ahşap evlerin manzaraya sorunsuzca karışmasını sağlamakta.

Kabinlerin içerisinde, şekillerine ve yönlerine göre çeşitli pencereler konumlandırılarak çevredeki manzaranın görünümü en üst düzeye çıkartılmış.

Ne Düşünüyorsunuz?

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Modern ve Yer Kazandıran 15 Kullanışlı Duvar Masası

İtalya’nın Dolomite Dağlarındaki Etkileyici Ağaç Otel