in ,

Dizüstü Bilgisayarlar İçin Çift Ekran: Duex

Dizüstü bilgisayarlar standart olarak tek ekran olarak piyasaya sürülüyor. Genelde masaüstü bilgisayarlar çift veya üç ekran ile kullanılıyor. Birden fazla ekran olmasının avantajı ise verimliliğin ve hızın artması.

Çok Uygulama Kullananlar için Yararlı

Özellikle bilgisayarlarında bir çok uygulama kullanan kişiler için çoklu ekranlar oldukça faydalı. Dizüstü bilgisayarlar için de bu teknoloji artık kullanılabilmekte. Duex sayesinde artık dizüstü bilgisayarımız iki ekrana sahip olabilir.

İkinci Ekranın Rahatlığı

Böyle bir ihtiyacın doğma sebebi ise günümüzde dizüstü bilgisayar satış rakamlarının masaüstü bilgisayar satış rakamlarını geçmesi. Aslında alt+tab yapmaya alışkın olan bilgisayarcılar için de ikinci bir ekran inanılmaz bir rahatlık olmaktadır.

Üreticiliği Arttırıyor

Her zaman söylendiği gibi teknoloji bizi yeniden tembelliğe alıştırıyor bu üründe de. Fakat burada farklı bir nokta var. Çift ekran bizim üreticiliğimizi tahmin edemeyeceğimiz kadar arttırıyor.

Duex‘in üreticilerden bir de yeni haber var: “Üç ekran pek yakında!”. Üç ekran kullanımına pek gerek olur mu bilinmez ancak bilgisayarından ayrılamayanlara özel 20 kullanışlı laptop masasına da bir göz atabilirsiniz.

Tasarımcı: Duex

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Waffle Makinesine Benzeyen Duvara Monte Yer Kazandıran Sandalye

Havayı Temizleyen Yeşil Duvar: Naava