in

Dikdörtgen Salon Dekorasyon Fikirleri (RESİMLİ)

Salon dekorasyonunun en zor ve dengesiz kısmı dikdörtgen salonların düzenlenmesidir. Size dikdörtgen salon dekorasyonundan örnekler sunmak istedik çünkü dikdörtgen salon en çok mimaride kullanınan oda şeklidir.

Dikdörtgen salon süslemelerinin hatalarından kaynaklanan durum, mobilyaların bir tren vagonu gibi düzenlenmesidir. İki uzun duvarlar ve koltuk yan yana düzenleme yetersizdir. Bunu önlemek için, salon süslemeleri L tipi kanepe setleri ve berjer koltuklar ile tamamlanabilir. Bir berjer gibi aksesuarlar, zigzag masa veya aydınlatma salonu daha rahat ve daha şık bir görünüm sağlar.

Özellikle dar dikdörtgen salonlarda, orta masaların şekli modern bir duygu verir.Ayrıca, orta sehpalar kullanım kolaylığı sağlar.

Yaşam tarzı, evde çocuk sayısı, hayvan besleme alışkanlıkları gibi faktörler, genellikle bir yemek masası ve bir yaşam alanı olarak ikiye ayrılır. Dikdörtgen bir salon dekorasyonu, halı seçerken önemlidir. Ancak, tüm bu faktörler ile, oda daha geniş ve ferah yapmak için açık tonlu halı seçmek önerilir. Yemek ve yaşam alanları için iki ayrı halı veya kilim kullanımı da geniş alan yapmak için yardımcı olur.

Dikdörtgen salon dekorasyon genellikle kısa kenarları tek berjer modelleri konumlandırılmış, iki uzun tarafı 3 koltuk veya tek koltuk yerleştirilir.

Ama tabii ki seçenekler bununla sınırlı değildir. Size ilham vermek için en zarif dikdörtgen salon yerleşim örneklerini bir araya getirdik.

 dikdörtgen-salonlar nasıl

dikdörtgen-salonlar

dikdörtgen-salonlar

dikdörtgen-salonlar

dikdörtgen-salonlar-nasıl-döşenir

dikdörtgen-salonlar-nasıl-döşenir

dikdörtgen-salonlar-nasıl-döşenir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekstil tasarım – El işi nakış ile moda

Dünyanın 70 Ülkesinde “Şerefe” Nasıl Söyleniyor?