in ,

Dijital Portre ile Yapılan Etkileyici Eserler

Teknoloji herkese olduğu gibi sanatçılara da yeni ufaklar açmakta. Eskiden yapılan portre çalışmalarında saatlerce belki de günlerce poz vermek gerekirdi. Dijital portre çalışmaları sayesinde artık sanatçılar ile bir araya gelmeden portrenizi yaptırabilmektesiniz. Bu yüzden dijital portre bir çok kişi tarafından tercih edilmekte. İnsanlar sevdiklerinin dijital portre çalışmalarını yaptırarak onlara hediye etmekteler.

Dijital portre dalında kendine özgü çalışmalara imza atan başarılı ressam Bilge Esni, resim yapmaya ilkokul 2. sınıfta başlamış. “Tüm bu serüven öğretmenimin resim dersinde çizdiğim bir çizimi panoya asması ile başladı hatta o çizimi hala saklıyorum.” diyor Esni, kendisi ile yaptığımız söyleşi de.

Acı tatlı her türlü anı benim içimdeki ilhamı besledi ve bu işe dört elle sarıldım.

“Kendimi bildim bileli çizim yapıyorum diyebilirim. Okul yıllarımda bir çok yarışmaya katıldım ve başarı elde ettim. Başarı duygusu bir bakımdan insanı daha fazlasını yapmak için kamçılıyor bu sayede elimi ve görsel estetik algımı geliştirdim. İzlediğim filmler, dinlediğim müzikler, şimdiye kadarki yaşamış olduğum acı tatlı her türlü anı benim içimdeki ilhamı besledi ve bu işe dört elle sarıldım.”

Çizim yaparken genellikle zihnimin kemerlerini gevşetiyorum çünkü burada her şey mümkün.

“Benim yaşadığım 2 dünya var diyebilirim. Birisi çizim yaparken içinde bulunduğum diğeri ise normal yaşantım olan dünya. Çizim yaparken genellikle zihnimin kemerlerini gevşetiyorum çünkü burada her şey mümkün. Hayal dünyası çok geniş bir alan yapmış olduğum çizimler yalnızca dijital sanat üzerine sınırlı değil. Çizim tarzı olarak yelpazemi geniş tutuyorum ve zihnimi her zaman yeni olan şeylere açmış durumda bu yol üzerinde ilerliyorum.”

“En favori eserimi sorarsanız bu benim için cevaplanması en zor soru olabilir çünkü hepsi belli aralıklarla ve farklı zamanlarda çizilmiş çizimler. Hepsinde emek, çaba ve yılların birikimi mevcut, ayırt edemiyorum.”

“Resimle ilgili unutamadığım bir çok anı mevcut fakat bunlar travmatik anılar değil.  Genellikle bunların çoğu başarıyı elde ettiğim zamanlara ait mutluluk duyguları. Başarıyı tatmış olmak gerçekten mükemmel bir duygu bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.”

Bilge Esni’nin yeni çalışmalarını instagram hesabından takip edebilir ve sevdiklerinize dijital portrelerini hediye edebilirsiniz.

Dijital portre dalında kendine özgü çalışmalara imza atan başarılı ressam Bilge Esni, resim yapmaya ilkokul 2. sınıfta başlamış.

“Çizim tarzı olarak yelpazemi geniş tutuyorum ve zihnimi her zaman yeni olan şeylere açmış durumda bu yol üzerinde ilerliyorum.”

“Hepsinde emek, çaba ve yılların birikimi mevcut, ayırt edemiyorum.”

“Başarıyı tatmış olmak gerçekten mükemmel bir duygu.”

Bilge Esni: Instagram

FarklıFarklı, Bilge Esni’nin eserlerini gösterim hakkı iznini almıştır.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eski Karton Kutuları Atmak Yerine, Harika Kedi Kaleleri Yapın

11 Yaşındaki Nijeryalı Baletin Videosu Viral Oldu, New York’ta Bulunan Bale Okulundan Burs Aldı