Danimarka’daki Bu Çember Bahçeli Kent, Gerçek Olamayacak Kadar Mükemmel Görünüyor

Zorlu geçen bir çalışma haftasından sonra doğaya kaçmak stres atmak için yapabileceğimiz en iyi seçeneklerden biridir. Ancak kendi evimiz doğanın içindeyse o zaman kaçmamıza da gerek kalmıyor, sadece evimize gitmemiz yeterli.

Brøndby Haveby veya Brøndby Garden City, Kopenhag, Danimarka’dan arabayla kısa bir mesafede bulunan küçük bir kent. Bu evleri diğer bahçeli sitelerden ayıran şey, kendine özgü yuvarlak şekilleri olması. Evler dairesel bir düzende tasarlanmış ve yukarıdan bakıldığında gerçeküstü bir görüntü veriyorlar. Tamamen yuvarlak olan yaşam alanları doğa ile iç içe olmasıyla da muhteşem bir görünüme sahip.

Brøndby Haveby evleri, şehrin karmaşasından kaçmak için mükemmel bir yer. Büyük bahçeler, aktiviteler için bolca yer anlamına geliyor ve yüksek korumalar da özel alanları oluşturuyor.

henry_do

Brøndby belediyesi, bu “bahçe kent” fikrini 55 yıl önce, 1964’te onaylamış ve daireler birer birer ortaya çıkmaya başlamış.

Bu özel düzenleme tesadüfen seçilmemiş. “Bahçe kenti” tasarlayan mimar, asıli fikrin, kiracılar arasındaki sosyal etkileşimi artırmak olduğunu söylğyor.

Tavsiye

Yukarıdan bakıldığında, daire bahçeleri gerçeküstü bir görünüme sahip. Bir asmadaki üzümlere benziyorlar, değil mi?

Brøndby Haveby veya Brøndby Garden City, Kopenhag, Danimarka’dan arabayla kısa bir mesafede bulunan küçük bir site.

Google Earth

Evler dairesel bir düzende tasarlanmış ve yukarıdan bakıldığında gerçeküstü bir görüntü veriyorlar.

Google Earth

Tamamen yuvarlak olan yaşam alanları doğa ile iç içe olmasıyla da muhteşem bir görünüme sahip.

Henry Do: Instagram

Yorumları Gör (0)

Cevap Yaz

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

© 2019 FarkliFarkli.com

Yukarı