in , ,

Daha Şık, Daha Akıllı Duş Deneyimi: Livin

Sabah duşumuzu sadece bir düğmeye basarak başlattığımızı hayal edin. Suyun tam olarak bizim istediğimiz ve doğru sıcaklıkta akmaya başladığını düşünün. Bu yeni akıllı duş sistemiyle, duşlarımızın ısınmasını beklerken yaşadığımız kaygı, artık sabah rutinlerimizin bir parçası olmayacak.

Livin , ilk olarak 23 Ocak 2018 tarihinde Kickstarter’da bir startup projesi olarak piyasaya sürüldü. Bu teknolojik açıdan gelişmiş duş, San Fransisco, California’daki küçük bir tasarımcılar ve mühendisler ekibi tarafından oluşturuldu. Yazılım robotiklerini modern donanımlarla birleştiren Livin, fazla su akıtmaya engel olabilen, beklenmedik sıcaklık kontrollerini düşünmeyi gerektirmeyen, bütünsel bir duş deneyimi sağlıyor.

Akıllı Duş, Su Hazır Olunca Bildirim Atıyor

Duşumuzu bir ses komutuyla veya beraberindeki mobil uygulama ile açıyoruz. Uygulama hemen suyu bizim için ısıtmaya başlıyor. İdeal sıcaklığa ulaşıldıktan sonra sistem duş akışını otomatik olarak duraklatarak su kazanımı sağlıyor. Bu noktada, duşumuzun hazır olduğunu bize hatırlatmak için bir bildirim alıyoruz.

Suyu Tekrar Tekrar Isıtmak Yok

Önceden ayarlanmış bir sıcaklıktan daha iyi olan nedir? Duşun ortasında suyu duraklatmak! Livin ayrıca, duşunuzu tek bir tıklamayla duraklatmamıza ve devam ettirmemize izin vererek gereksiz su akışını azaltmaya yardımcı oluyor.

Livin’in inanılmaz sıcaklık kontrol algoritması, duş verilerimizi, vananın açılmasıyla ilgili olarak nasıl haritalandırıldığına göre hesaplıyor. Sonuç, ortalama 30.000 bardak suya eşdeğer ortalama hane için yılda çok daha hızlı bir ısıtma süresi ve yaklaşık 1.875 galon su tasarrufu olarak hesaplanmış.

Spotify ve Apple Music ile Uyumlu

Daha iyisi nasıl olur derken, su valfinin de müzik uygulamalarımızla senkronize etmek için Bluetooth’u kullandığını ve parçaları tam olarak kontrol edebildiğini öğrendik. Spotify veya Apple Music’e bağlanarak banyo sırasında duş çalma listemizi dinleyebiliriz. Şarkıları çalmak, duraklatmak ve atlamak için duş kontrollerini kullanmak yeterli.

Önceden Hazırlanmış Duş Tarifeleri

Livin’in geliştiricileri, “duş tarifleri” ni kullanarak kullanıcılarına inanılmaz bir hizmet daha sunuyor. Bu önceden programlanmış tarifler, vücuttaki belirli tepkileri tetiklemek için ayarlanmış sıcaklık kalıplarından oluşuyor. Örneğin, “uyandırma tarifi”, bizi uyanık ve tazelenmiş hissettirmek için duşumuzun suyunu yavaş yavaş soğutan bir program.

Kişiye Özel On Adet Profil Oluşturulabiliyor

Peki eşimiz veya kardeşimiz önceden ayarlanmış sıcaklığınızı bozacak mı? Tabi ki hayır! Livin, herkesin duşa geldiğinde farklı tercihlere sahip olduğunu hesaba katıyor. Bu yüzden hane halkının her bir üyesinin kendileri için kişiselleştirilmiş bir ortam yaratmasına izin veriyor.

Her biri bir kişinin ideal duş sıcaklığını, favori müziğini ve en çok kullanılan Bluetooth cihazlarını hatırlamak için programlanabilen on adete kadar profil oluşturabiliriz. Bir bebek için bir profil oluşturulmuşsa, Livin güvenli bir su sıcaklığı önerir ve suyu sıcak veya çok soğuk tutmasını önlemek için bir “emniyet kilidi” kullanmaktadır.

Kurulumu Sadece 15 Dakika

Livin tasarımı, kurulum söz konusu olduğunda bile kesinlikle düşünceli bir icad. Ekip üyeleri, “Duvarları yıkmak ya da bir tesisatçı aramak zorunda değilsiniz, ev aletleriyle sadece 15 dakika yeterli” diyor. Tüm detaylar için Livin.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Köpek ve İki Kişinin Yaşayabileceği Ev Haline Getirilmiş Okul Servisi

Aydınlatmada Çağ Açan Yenilikçi ve Minimalist Daire