in ,

Kolay Çizimler Yapmayı Adım Adım ve Basit Bir Şekilde Öğrenmek

Bir kaç adımlık kolay çizimler ile güzel görünen basit ancak etkili resimler yapmak mümkün. Bu yazıda adım adım nasıl kolay çizimler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Üç Dört Adımlık Kolay Çizimler

Çizime aşina olmadığınız zaman, basit bir şekil çizmek bile imkansız görünebilir. Ancak, “Doodle Me This“in yardımcı öğretileri ile çizim yeteneğimizi biraz geliştirebiliriz. Jenny (Jennifer Eltringham) adında bir sanatçı tarafından yaratılan büyüleyici çizimler, takip etmesi kolay üç ya da dört adımda çok kolay bir şekilde bize çizmeyi öğretiyor.

Çizim eğitimlerinin sonunda, gitarların, tilkilerin, roketlerin, kaktüslerin ve çok daha fazlasının karikatür versiyonlarını nasıl çizeceğinizi anlıyorsunuz.

Zor Çizimler Kolay Adımlar ile Yapılıyor

Bir objeyi birkaç çizgiye ve renge dönüştürmek basit bir görev gibi görünse de, bunu yapmak düşündüğünüzden daha zor olabiliyor. Jenny, çizeceği nesnenin veya hayvanın en önemli ayrıntılarını belirliyor. Konunun özünü yansıtmak zorunda oldukları için, ilk bakışta bile çizimin hangi yöne doğru gittiği anlaşılıyor.

Çizim Yeteneği Kötü Olanlar Bile Yapabiliyor

Sanatçı, takip etmemiz gereken çizim adımlarını bizim için en basit şekilde hazırlıyor. Bunlar herkesin yapabileceği çizimler aslında. Bu kadar insanın “Doodle Me This” Instagram hesabına akın etmesi ise elbette pek şaşırtıcı değil elbette. Aslında kendisi kolay hayvan çizimleri konusunda tam bir uzman.

Jenny adında bir sanatçı tarafından yaratılan büyüleyici çizimler, takip etmesi kolay üç ya da dört adımda çok kolay bir şekilde bize çizmeyi öğretiyor.

kolay çizimler
kolay çizimler

Konunun özünü yansıtmak zorunda oldukları için, ilk bakışta bile çizimin hangi yöne doğru gittiği anlaşılıyor.

kolay çizimler
kolay çizimler

Süper Kahraman Çizimi

Bir süper kahraman çizmeyi hiç düşündünüz mü? Artık bu fikrinizi kesinlikle gerçekleştirebilirsiniz. Bu çizim elbette profesyonel bir eser olmayacak. İlk çizimleriniz olacağını göz önüne alırsak aşağıdaki örümcek adamı çizmek yeterli olacaktır.

kolay çizimler

Jenny süper kahraman çizmeyi kesinlikle seviyor. Bir de wonderwoman çizimine göz atalım…

Sanatçı takip etmemiz gereken çizim adımlarını bizim için en basit şekilde hazırlanmış ve bunlar herkesin yapabileceği çizimler gibi görünüyor.

Kolay Roket Çizimi

Bir roket çizmek de çizimin ilk aşamalarında pek de aklımıza gelmeyecek bir düşünce. Ancak roketi bile kolay birkaç adımda rahatlıkla çizebiliriz. Sanatçı, kullandığı renklere kadar çizimin tüm ayrıntılarını takipçileri ile paylaşmakta. Aslında, ilk bir kaç denemede biraz zorlanabilirsiniz roket çizerken. Ancak üç veya dördünce deneyişinizde çok daha güzel bir çizim yapabilirsiniz.

kolay çizimler

Jenny, Buzlar Ülkesi (Frozen) filminden Olaf karakterini nasıl çizdiğini de gösteriyor…

Tasarımcı: Doodle Me ThisYoutube

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfağınız İçin Pratik Kesme Tahtası

Rekor Zamanda Sıcak ve Soğuk Kahve Yapabilen Portatif Kahve Makinesi