in , ,

Çikolata Sevenlerin Rüyalarını Gerçekleştiren Çikolatadan Yapılmış Ev

Çikolata yemeye doyamayanlar için artık içinde gerçekten kalabilecekleri bir ev var. Booking.com sitesinin özel ilanları arasında yer alan çikolata ev neredeyse tamamen çikolatadan yapılmış.

İçerisine girildiği zaman sanki bir peri masalında gibi hissettiren iç tasarımın her detayında çikolata mevcut.

Jean-Luc Decluzeau tarafından tasarlanan ev Fransa’nın Sevres şehrinde bulunuyor. Evin toplam büyüklüğü ise sadece 18 metrekare.

Küçük olmasına rağmen bu evin yapımında yaklaşık olarak 1.5 ton çikolata kullanılmış. Evin çatısının yanı sıra şömine, saat, kupalar, elbiselik ve hatta avize bile saf çikolatadan yapılmış.

Evde kalacak olan konukların da kendi eşyalarını çikolatadan yapma fırsatı bulunuyor. Decluzeau, gelen misafirlere çikolata ile eşya yapma kursları vererek onların da eve bir katkı yapmasını sağlıyor.

Booking.com‘un bölge direktörü olan Vanessa Heydorff’un verdiği bilgiye göre ise, bu ev kendi türünün içerisinde şimdiye kadar yapılmış ve içinde kalınabilen tek örnek.

Çikolataya doyamadım daha fazla haber okumak istiyorum diyorsanız yemeye kıyamayacağınız 20 sanat eseri gibi çikolata veya çikolata temalı mimari harikası minik kahve dükkanı yazılarına göz atabilirsiniz.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lego’dan Yeni Bir Şaheser, Rüzgar Türbini “Creator”

Çok Daha Rahat Motosiklet Sürüşü İçin Tasarlanan Kendi Kliması Olan Motosiklet Kaskı