in

Çiçeklerin Etkileyici Güzelliğini Gösteren Aşırı Gerçekçi Suluboya Tabloları

Botanik çizim sanatının tarihi uzun yıllara dayanmaktadır. Fotoğrafçılığın icadından önce, sanatçıların bitki yaşamı türlerini kusursuz bir şekilde göstermeleri istenir ve daha sonra bilim adamları, doktorlar, eczacılar ve diğer araştırmacılar bu çizimleri incelermiş. Bu titiz sanat artık bilimsel bir amaca hizmet etmese de, floral çalışmalar Svetlana Lanse gibi çağdaş sanatçılar arasında gelişmeye devam etmekte.

Saint Petersburg’lu sanatçı, çeşitli bitki yaşamlarının oldukça gerçekçi portrelerini yaratmak için suluboya kullanmakta. Lanse’nin çizimlerinde tüy gibi yumuşacık yapraklardaki ince renk varyasyonları, her çiçeğin, yaprak ve meyvenin çok detaylı çizimleri dikkat çekmekte. Sanatçının meyve dilimleri ile yaptığı çizimler de oldukça başarılı. Meyve kabuğunun vurgularını ve gölgelerini dikkatlice oluştururken ortaya görkemli bir tablo çıkarmakta.

Resimlerinin ne kadar gerçekçi olduğunu göstermek için Lanse, Instagram hesabında yayınladığı fotoğraflarını çekmeden önce bitmiş eserinin yanına canlı bitki modellerini de ekliyor. Bu şekilde sanatçının suluboya resimlerindeki üç boyutlu derinliği de görebilmekteyiz.

Sanatçı Svetlana Lanse gerçeğe çok benzeyen botanik tabloları çiziyor.

Lanse, çeşitli bitkilerin detaylarını çizmek için çeşitli suluboya teknikleri kullanıyor.

Lanse’nin çizimlerinde tüy gibi yumuşacık yapraklardaki ince renk varyasyonları, her çiçeğin, yaprak ve meyvenin çok detaylı çizimleri dikkat çekiyor.

Sanatçının meyve dilimleri ile yaptığı çizimler de oldukça başarılı.

Meyve kabuğunun vurgularını ve gölgelerini dikkatlice oluştururken ortaya görkemli bir tablo çıkarmakta.

Svetlana Lanse: Behance – Facebook – Instagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alman Pasta Ustasından Ağızları Sulandıran 20 Muhteşem Turtanın Öncesi ve Sonrası

Seyahat Etmeyi Seven Sanatçı Gittiği Şehirleri Etkileyici Stili ile Anlatıyor