in ,

Bu Zor Zamanlarda Biraz Umutlandıracak 15 Gerçek Olay

Karantinada kalmak bizlere oldukça zor zamanlar yaşatıyor. Bu zor günlerde herkes kendini kurtarma derdine girerken bazı insanlar da dünyayı, ülkesini, komşusunu, arkadaşını düşünerek inanılmaz sorumluluk örnekleri gösteriyor.

Medyada genelde kötü haberler izlendiğinden hep olumsuz örnekler ile karşı karşıya kalıyor ve dünyayı böyle sanıyoruz. Oysa etrafımızda birçok kahraman var ve onların pek çoğunun kim olduğunu bilmiyoruz bile…

1- Salgına yardımcı olmak için emekli hayatını bıraktı. Bu adam, ilk kalp nakline yardımcı olduğu için İtalya’da bir efsane. “Müsait miyim diye sordular ve ben evet dedim. Hayatta doktor olmayı seçtiğiniz zaman, dahil olursunuz. Ben bir yemin ettim. Hasta olmaktan korkuyor muyum? O zaman doktor olmamak daha iyi.” Giampiero Giron, 85 Yaşında

reddit.com

2- Covid19’dan vefat eden 90 yaşındaki Belçikalı Suzanne Hoylaerts, solunum cihazını reddettikten sonra doktorlarına “Bunu gençler için saklayın (en çok ihtiyaç duyanlar), zaten güzel bir hayatım oldu” dedi. Her kahraman pelerin giymez !

Arafatdotyeasin

3- “2016 Yılında mülteci bir aileye Kanada’ya sığınmaları için yardım etmiştik. Dışarı çıkmamız yasak olduğundan verandamıza erzak dolu poşetler bırakmışlar.”

robin_stevenson

4- İtalya’da yaşayan ve bir manav sahibi olan Arap göçmen bu zor günlerde meyveleri bedava veriyor. Kartonlarda yazan ise: “Siz beni 10 yıldır ülkenize kabul ettiniz. Bugün iyilik sırası bende”.

KhaledBeydoun

5- “Bu annem, Hitlerden, 2 açık kalp ameliyatından, 2 diz ameliyatından, 2 kalça ameliyatından kurtuldu. Birkaç hafta önce düştüğünde ise kalça ve omurgası çatladı. 86 Yaşındaki anneme geçen hafta Covid19 tanısı konuldu ve yoğun bakımda bir hafta geçirdi. Bugün tamamen temiz olduğu raporu ile taburcu edildi. Medyanın bu tür haberlere konsantre olması lazım”

Richard Briley

6- Morristown, New Jersey’de bir adam bu işareti acil servisin camında tutuyor. Ön cephede bulunanlara teşekkür etmeyi unutmayın! “Tüm acil servis ekibine karımın hayatını kurtardığı için teşekkür ederim. Hepinizi seviyorum.”

reddit.com

7- Köpek dostumuz Wynn ile tanışın. Kendisi acil serviste çalışanlara moral vermek ve streslerini azaltmak için Denver’da bir hastanede görev yapıyor. Her kahraman pelerin giymez !

KarthiPrabha23

8- “5 Gün önce işletmemizi kapattık. 4 gün önce nasıl el dezenfektanı yapılacağını öğrendik. 3 gün önce ilk testleri gerçekleştirdik. Bugün 4300 kutu el dezenfektanını Rochester hastaneleri, doktor ofisleri, sağlıkçıları ve postanelerine gönderdik. Haftaya hedef 15.000. Ekibime çok teşekkürler”

Jason Barrett

9- Komşunun köpeğini besleyen adam.

10- Arkansas’da yüksek riskli bir hastanede çalışan doktorun 1 saat izin alarak evine çocuğunu görmeye gittiği an.

Lewis McFadden

11- “Tüm Yaşlı Müşterilerimize: Lütfen bir ihtiyacınız olduğunda sorunuz çünkü size özel olarak stoklarımız bulunmaktadır.”

12- Genç bir adamın markette kredi kartı reddedilince onun yerine ödeme yapan kadın “Hepimizin böyle zamanları oldu”. İnsanlar muhteşem olabiliyor…

AnniePNJ

13- “Kızım matematik problemi için öğretmenine email attı, öğretmeni de ön bahçemize gelip çözümü anlattı”

DakSt8Football

14- “Biz karantinadayız ancak bugün gördüğüm en güzel şeydi bu ve paylaşılmayı hak ediyor”

mali.lopezherrera

15- “Hastanede 11 günden ve 12 kilo verdikten sonra, 78 yaşındaki babam evde ve Madrid’deki Covid’den kurtuldu!”

reddit.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Zor Puzzle’ı ile Hiç Boş Zamanınız Kalmayacak

HBO, 500 Saatlik Ücretsiz Program Akışına Başladı