in ,

Paris’de Bulunan Vip Salonunu Görenler Şaşkına Dönüyor

“Air France” şirketinin “Paris-Charles de Gaulle” havaalanındaki yepyeni vip salonu tasarımı ve özellikleri ile müşterilerine muhteşem bir konukseverlik sağlıyor. Toplam 3200 metrekarelik geniş bir alanda bulunan salonda 540 adet koltuk bulunuyor. Tamamıyla yenilenen iç tasarımda “Le Balcon” isimli Mathieu Lehanneur tasarımı özel bölüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Salonun yeni tarzı retro havası taşıyor. Bu tarz, ziyaretçilere sakin ve dinlendirici bir ortam sunmak için seçilmiş. Bu devasa salonun 550 metrekarelik bir bölümünü ise sağlık birimleri kaplamakta.

Havayolu şirketi, uzun yolculuklar arasında yorulan yolcularını da düşünmüş ve bir dinlenme alanını yeni tasarımına eklemiş.

Bu bölüm, jet lag iyileştirici ışık terapisi odası, Palais des Thés’den bir organik detoks suyu barı, bir değil iki Fin saunası, taş döşemeli duşlar ve hızlı yüz bakımı için bir Clarins spası gibi özellikler ile donatılmış.

Havaalanının içerisindeki bu muhteşem salonda bir de genel bekleme alanı bulunuyor. Bu bölümdeki renkler ve aydınlatmalar da salonun tamamı ile uyumlu. Salonda bulunan LED ekranlar havanın durumuna uygun arka plana sahip.

Geceleri ise aydınlatmalar ortamı biraz daha sakinleştirmesi için hafifletiliyor. Misafirlerin en iyi şekilde dinlenebilmesi için uzanabilecekleri bölümler her kısımda mevcut.

Hepsi bu kadar değil elbette, şirket çocukları da düşünmüş ve çocukların uzun saatler geçirebileceği muhteşem bir çocuk alanı oluşturmuş.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Akıllı Kahve Kupası: Ember

Dünyanın Yüzleri Projesinden 14 Etkileyici İnsan Portresi