in ,

Brezilya’da ki Dünyanın En Küçük Kahve Dükkanı

“Studio Boscardin.Corsi Arquitetura” şirketi, bir zamanlar küçük bir servis kapısı olan ve yandaki restoran tarafından kullanılamamaya başlayan kapıyı bir kahve dükkanına dönüştürdü. Brezilya’da bulunan bu sevimli ve minik kahve dükkanı dünyanın en küçük kahve dükkanı olmaya aday.

Dükkanın tasarımı da dikkat çekici. Dikey çıtalara sahip minimal siyah tasarım, caddedeki diğer mağaza ve restoranlardan farklı görünüyor. Geceleri ise tabela olarak kullanılan beyaz kutu sokaktaki insanlara parlak bir işaret haline geliyor ve onları kahve dükkanına çekiyor.

Kahve dükkanının küçük iç kısmı sadece 3 metrekare. İçeride, ahşap çıtalar dış taraftaki koyu çıtalar ile tamamlanıyor. Espresso makinesi ise servis alanının yanına yerleştirilmiş, böylece barista hiçbir zaman müşteriye sırtını dönmek zorunda kalmıyor. Diğer taraftaki duvarda ise fayans parlak siyah metro stilinde bir duvarı bulunuyor.

Yaratıcılıkları ile müşterilerini şaşırtan 16 kahve dükkanı yazımızdaki kahve dükkanlarının arasına Brezilya’da bulunan “the coffee.” isimli bu sevimli dükkanı da kesinlikle eklemek gerekiyor.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım Harikası 15 Modern Sandalye

Turta Ustasından Ağzınızı Sulandıracak 15 Muhteşem Tasarım