in

Böğürtlen, Çilek, Yaban Mersini ve Kahvenin Yaşam Müthiş Döngüleri

Hepimiz doğanın güzelliklerinin farkındayız, ancak genelde bize birinin bunu hatırlatması gerekiyor. Twitter kullanıcısı AlfieDaye, bir böğürtlenin yaşam döngüsünün ilginç bir fotoğrafını paylaştı. Görsel olarak çekici olan bu paylaşımda Alfie bize doğanın ne kadar inanılmaz olduğunu hatırlatıyor.

Tomurcuktan çiçeğe ve meyveye kadar bir böğürtlenin büyümesini düzenleyerek hepimizi okul çağlarımıza geri götürüyor. Tweet’in popülaritesi göz önüne alındığında, birçok insanın doğaya karşı sevgisi oldukça fazla görünüyor. Alfie fotoğrafını 16 Haziran’da ilk kez tweetlediğinden itibaren bir milyon kez beğenildi ve 163.000’den fazla kişi tarafından retweetlendi.

Alfie

Çarpıcı dönüşüm sayesinde bir çok kişi de farklı meyveler ile bu akıma katılmakta. Çilek, yaban mersini ve kahve çekirdekleri gibi örnekler paylaşılmakta. Tüm bu meyveler benzer şekilde oluşmakta, çiçekler sonunda sevdiğimiz lezzetli ikramlara dönüşüyor.

partyheinz

Tabii ki, bu bitkiler bu üretimi tek başlarına yapmıyorlar. Tohumlarını yaymalarına ve nihayetinde meyvelere dönüşmelerine yardımcı olmak için başka birçok hayvanın yardımına ihtiyaç duymaktalar. Kuşlar, sincaplar, geyikler ve ayılar, olgunlaşmış meyveyi yiyip tohumlarını dışkıları ile dağıtarak yardımcı olmaktalar. Ve elbette, bitkinin çiçeklerini tozlaştıran arılar olmadan hiçbir şey mümkün olmazdı.

Damian Mee
Laura Mr
Hussainart

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tırmanma Duvarı Olan Bahçe Şöminesi

Efsane Yabancı Dizi Karakterlerini, Eserlerine Eşsiz Bir Şekilde Yansıtan Sanatçı