in ,

Bir Kiraz Ağacının Her Mevsim Çekilen Etkileyici Fotoğrafları

Slovak fotoğrafçısı Jozef Morgoš‘un sabah ritüeli hiç beklemediği bir duruma dönüşmüş. Morgoš, Slovakya’nın orta Turiec bölgesinde yaşıyor ve her sabah, bir kahve yudumlayıp güneş doğarken dolaşmayı seviyor. Bu kısa yolculuk onu güzel bir kiraz ağacı tarafından noktalanan en sevdiği manzaraya götürüyor.

Etrafındaki doğanın ve ağacın muhteşem görüntüsü onun ilham perisi haline gelmiş. Sonuç? Unutulmaz bir dizi fotoğraf. Morgoš da elbette her gün bu manzaranın fotoğraflarını çeker. Sonunda arşivine baktığında ise istemeden nefes kesici bir fotoğraf serisi yarattığını fark eder.

Jozef Morgoš

Sabah yürüyüşleri, dört mevsim boyunca kiraz ağacının etkileyici fotoğraflarıyla süslenmiş. Bir araya getirildiğinde, bu görüntüler evrimdeki bir ağacın hikayesini anlatıyor. Ağacın çıplak kış dallarının bahar çiçekleriyle dolduğunu izleyebilmekteyiz. Bunlar, sonbaharda geçiş yaparken ateşli kırmızıya dönüşürken yaz aylarında ise zengin yeşil yapraklar oluyorlar.

Ağaç yeterli değilmiş gibi, onu çevreleyen yemyeşil tepeler ve uzak bir orman, çevrenin büyüsünü artırmaya yardımcı oluyor. Morgoš, kiraz ağacının salıncağına oturmak ve fotoğraf çekmek için gelen turistler için popüler bir yer olduğunu belirtiyor.

Jozef Morgoš her sabah favori kiraz ağacının yanında duruyor ve bir fotoğraf çekiyor.

Jozef Morgoš
Jozef Morgoš
Jozef Morgoš
Jozef Morgoš
Jozef Morgoš

Jozef Morgoš: Web sitesi – Facebook – 500px

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Garip Şekillerde Oturan 20 Sevimli Garip Kedi

Mimarinin Eğlenceli Yönünü Gösteren İkili