in , ,

Bir Dilim Peynir Gibi Tasarlanmış Sevimli Tatlı Dükkanı

Towodesign kısa süre önce Çin’in Chengdu kentindeki bir alışveriş merkezinde bulunan “Tatlı MUTFAK” (The Dessert KITCHEN) adlı yeni bir kafenin tasarımını tamamlamış. Kafede göz alıcı bir cephe ve bir dilim peynir gibi tasarlanmış açık bir yemek alanı bulunuyor. Bu tasarım Dükkan açma hayallerinizi coşturacak 12 tasarım harikası kafe & restoran arasına girmeye aday bir dükkan olarak gösterilebilir.

Charlie ve Çikolata Fabrikası filminden ilham alan tasarımcılar, müşteriler için bir hayal gücü yolculuğu yaratmak ve kafeye dikkat çekmek istemiş. Müşteriler parlak sarı bir peynir dilimiden geçerek kafeye girebiliyorlar. Peynir dilimi tasarımı ayrıca insanların dışarıda oturacakları bir yer sağlamakta.

Kafenin içinde Towodesign, “ritüalizm” anlayışıyla kiliseye benzer bir iç yapıya sahip tatlı bir cennet yaratmayı amaçlıyordu. Birçok kubbeden oluşan tavana, kilise kubbelerinin yükselen bölümlerinden esinlenilerek uygulama yapılmış.

Kanatlı üst yapı, havalandırma menfezini gizlemeye yardımcı olurken, kanatların arkasındaki sarı boyalı duvarlar, kalın sarı cephe ve bar tezgahına bağlanan yumuşak bir renk paletini oluşturmaya yardımcı olmuş.

Servis tezgahı da dışardaki yapısal yemek alanını tekrarlayan peynir tasarımına sahip. Bu görünüm alışveriş merkezinden geçen insanların dikkatini çekmekte.

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesla Marka Arabasını Kamyonete Çeviren Kadın

Düğün Sandalyesi Tasarımlarına 20 Başarılı Örnek