in

Bir Ağacın Etrafına İnşa Edilmiş Boru Şeklinde Olağanüstü Ev

agacev1

Şimdiye kadar hep ağaç kullanılarak evler yaptık. Aibek Almasov isimli bir mimar ise bu durumu tersine çevirerek ağaç için bir ev yapmaya karar vermiş ve ormanın içindeki bir ağacın etrafını cam ile sararak ortaya muhteşem bir tasarım çıkartmış. Elbette bu evde oturmak çok kolay bir iş değil ancak fikir son derece orjinal.

İlk bakışta prefabrik bir ev gibi görünse de pek de prefabrik ev konseptine yakın bir yapı olmayan hatta bir cam ev diyebileceğimiz tasarım toplam dört kattan oluşuyor. Evin elektrik ihtiyacı ise tamamen solar paneller tarafından karşılanıyor. Görünüm olarak boru şeklinde olan evin üçüncü katı ise tamamen ağaç dalları ve yaprakları ile kaplı.

Bir ormanın içinde bile olabilecek tasarım prefabrik bir hale getirilerek her hangi bir ağaçlık bölgede de kullanılabilir. Çok sık ağaçların olduğu bir yerde olması elbette daha iyi olacak ancak bu tarz prefabrik bir ev her bölgede kullanılabilir. Tabi böyle bir tasarımda yaşamak için doğayı ve onun hayat tarzını da oldukça benimsemiş olmak gerekecektir.

agacev2

agacev3

agacev4

agacev5

agacev6

agacev7

agacev9

agacev10

ModelAibek Almasov

Pratik ve Basit Bir Kaliteli Çalışma Masası

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Araba Oyunu Yapımı