in

Better Call Saul – Breaking Bad’in Avukatı ile Muhteşem Bir Yolculuk Daha

Breaking Bad dizisi 2013 yılında sona erdiğinde, uzun süredir devam eden dizinin hayranlarının hayatlarında büyük bir boşluk oluşmuştu. Ama neyse ki dizinin yaratıcıları bu durumu önceden tahmin etmiş ve boşluğu doldurmak için çok önceden bir ön bölüm üzerinde çalışmaya başlamışlardı. Bu ön bölüm, dolandırıcı Jimmy McGill’in ahlaki açıdan sorgulanabilir avukat Saul Goodman’a dönüşmesini konu alan bir dizi olan “Better Call Saul” idi. Dizi başladığı günden itibaren tüm zamanların en çok beğenilen dizilerinden biri haline geldi.

Kötü Şöhretli Avukat

Dizi, zor durumdaki bir avukattan kötü şöhretli Saul Goodman’a dönüşen Jimmy McGill’i anlatıyor. İzleyici, onun geçmişini ilerleyen her bölümde yavaş yavaş çözerken, gizli sırlarını da öğreniyor.

McGill, yavaş yavaş “Breaking Bad” izleyicilerinin aşık olmaya başladığı kötü şöhretli avukat oluyor. Çekingen bir avukattan saldırgan ve acımasız bir avukata dönüşmesi, dizinin ana odak noktası ve izleyiciler ona hak vermekten de kendilerini alamıyor.

“Better Call Saul” daha önce hiç görmediğimiz çok sayıda karaktere sahip. Yine de çok yakından tanıdığımız dünyanın bir parçası gibi hissediyoruz. Usta bir tamirci ve eski polis olan Mike Ehrmantraut ile de bu dizide beraberiz. Esrarengiz ilaç dağıtıcısı Gus Fring de bizimle.

Yorumlar Olumlu, Puanı Yüksek

Imdb puanı oldukça yükseklerde olan dizide, Albuquerque’nin karanlık suçluları ve uyuşturucu baronlarıyla tanışıyoruz. Karakterlerin tamamı inanılmaz derecede ayrıntılı olarak ele alınmış. Ayrıca çok yönlü olarak anlatılırlarken, her biri hikayede hayati roller oynamakta.

Dizi, selefi olan “Breaking Bad” e saygı gösterirken bir yandan da gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında bende varım diyor. “Breaking Bad”de yaşanan olaylara birkaç gönderme yapılırken bazı karakterler de konuk oyuncu olarak yer alıyor. Bu referanslar, hikayeye derinlik katıyor. Ayrıca izleyicileri de daha büyük bir hikaye ile bağlantılı bir şey izliyormuş gibi hissettiriyor.

Genel olarak, “Better Call Saul”, başarılı olmak için selefine güvenmiyor. İnanılmaz derecede iyi hazırlanmış bir gösteri. İzleyicileri koltuklarının kenarına adeta yapıştırıyor. Rengarenk bir karakter skalasına sahip akıllı ve sürükleyici bir hikaye. Harika yazımı, çarpıcı görselleri ve ilgi uyandıran hikayesiyle “Better Call Saul” mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

akıllı şişe kapağı

Kendi Pipetine Sahip Zekice Tasarlanmış Akıllı Şişe Kapağı

Yılbaşı Gecesi Filmleri: 2010’dan Sonra En İyi 5 Film