in

Berlin Duvarının Yıkılmasının 30. Yılı İçin 120.000 Kurdeladan Yapılan Sanat Eseri

9 Kasım 1989 günü Berlin Duvarı yıkılmaya başladı. Doğu Alman yetkililer, tüm Alman Demokratik Cumhuriyeti vatandaşlarının Batı Almanya ve Batı Berlin’i ziyaret edebileceğini açıkladı. Bu, neredeyse bir yıllık Alman birleşme sürecinin başlangıcıydı, ancak 9 Kasım her zaman bu bölünmüş millet için bir dönüm noktası olarak kabul edildi.

Duvarın yıkılmasının 30. yıldönümünü kutlamak için, sanatçı Patrick Shearn ve “Poetic Kinetics“teki ekibi bu birleşmeyi sembolize eden devasa bir kinetik gösteri yaratmış.

120.000 Parçadan Oluşan Sanat Eseri

Eser, Hareket Halindeki Vizyonlar (Visions in Motion) olarak adlandırılıyor. 20.000 metrekarelik sanat eseri, eski duvarın bulunduğu Brandenburg Kapısı’nda 450 metre uzunluğa sahip.

Shearn’ün eseri, 30.000’i Almanya olmak üzere dünyadaki insanlardan el yazısı ile gelen yaklaşık 120.000 kumaş parçasından oluşuyor.

Günün Önemini Sembolize Ediyor

Hareket Halindeki Vizyonlar (Visions in Motion), Alman halkının sesini ilham kaynağı olarak görmüş. Kelimelerinin hafifliği ve çok güçlü olmaları, çırpınan kumaş parçaları olarak sembolize edilerek günün önemini hatırlatıyor.

Patrick Shearn: Web sitesi – Facebook – Instagram 

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Plastik Kullanmaya Alternatif Taşınabilir, Hafif, Manyetik Çatal Kaşık Bıçak

Vosvos Çamurluğu Kullanılarak Oluşturulan Scooter “Volkspod”