in

Banyo Dekorasyon Yenilemesi İçin 15 Modern Tasarım – 2021

Banyomuzu yenileme zamanı geldiyse yeni banyomuz için banyo dekorasyon fikirlerini uzun uzun araştırmanın zamanı da gelmiştir. Çok fazla araştırma gereken evimizin pek fazla dekorasyona gerek duyulmadığı düşünülen bölümü olan banyolar, tasarımları ile evimizi bir anda değişik bir havaya sokabilir.

Bir banyonun güzel bir dekorasyona sahip olması pek de tahmin edilebilecek ve beklenen bir durum değildir. Güzel bir tasarıma sahip bir banyoya girin kişi göreceği etkileyici dekorasyon sayesinde evin genel tasarımını çok daha fazla beğenebilir. Aynı şekilde, banyo dekorasyonu evde yaşayanlar olarak da çok daha beğendiğimiz bir evde yaşamamızı sağlayabilir.

Bugün ise 15 farklı banyo dekorasyon tasarımında 15 farklı detaya değineceğiz. Bazı tasarımlar birbirine çok benziyor gibi görünse de ince detaylar onları çok farklı görünümlere büründürüyor.

1- Banyo aynası üzerinde kullanılan ışıklar güzel bir detay olarak genelde göze çarpar. Bu detayı biraz daha şık göstermek için tavandan aynanın biraz önüne doğru sarkan lamba kullanımı yapılabilir. Dar banyolar için duvar boyunca uzanan aynalar ile de banyo daha büyük gibi gösterilebilir.

tavandan sarkan lambalar

2- Banyo için raflar da önemli dekorasyon nesneleri arasında yer alıyor. Rafların kapalı veya açık olması seçenekleri tamamen bizim zevkimize kalmış ancak bazı durumlarda açık raflar oldukça güzel tasarım detaylarına sahip olabilmekte.

açık raflar

3- Renk uyumu da elbette en dikkat edilmesi konulardan bir tanesi. Birbirine uyumlu renklerin ve desenlerin kullanımı ile gözü yormayan, sakinleştirici bir ortam yaratılabilir.

renk uyumu

4- Yer kazanımı için ince detaylara da biraz göz atalım. Kapaklı aynalar kullanarak dolap sayısını azaltabilir hatta sıfıra bile indirebiliriz. Bunun yanında lavabonun alt kısmını havlu veya diğer bezleri asmak için kullanabiliriz.

yer kazanımı

5- Basitlik kavramı her zaman ön planda olmalı. Çok fazla eşya olan bir banyoda hareket alanı çok daha dar olur. Zaten metrekare olarak genelde küçük olan banyolarda sadeliği tercih etmek her zaman doğru seçim olacaktır.

basitlik

6- Ahşap ve koyu renklerin birbirine uyumu da değerlendirilebilecek tasarımlardan bir tanesi. Sarı ışık ile beraber koyu renklerin ahşapla karışımı oldukça kaliteli tasarımlar çıkarabilmekte.

ahşap ve koyu renk uyumu

7- Bir banyoda aynalar oldukça önemli elbette. Büyük aynaların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken nokta banyonun yapısına uygun olmaları. Siyah çerçeveli bir ayna kullanıyorsak o zaman banyoda siyah rengini diğer öğelerde de kullanmamız güzel bir görüntü oluşturacaktır.

aynalar

8- Mermer duvarlar taban ile birleştiği zaman modern bir görüntü elde edebiliriz. Yalnız mermer kullanımında dikkat etmemiz gereken unsur aydınlatmadır. Spot ışık tercihi burada ilk aklımıza gelen kullanım olabilir.

mermer kullanımı

9- Diyelim kendimizi durduramadık ve sadelik ilkesinden biraz ödün vererek banyomuza bir çok nesne ekledik. Taşlar, sarkan lambalar, spotlar, bitkiler gibi bir çok nesneyi bir araya getirirken de kendi aralarındaki uyumu sağlamalı ve az sayıda kullanıma dikkat etmeliyiz.

uyumluluk

10- Dar banyolarda kullanılan bir göz yanılması tekniğinde karşı duvarın farklı renkte boyanması ile banyo daha büyük görünmekte. Aynı zamanda, büyük ve yuvarlak bir ayna da bu yanılsamaya katkı verecektir ve küçük banyomuzu çok daha büyük gösterecektir.

farklı renkler

11- Banyo duvarlarında resim kullanımı da ortamın soğukluğunu tam tersine çevirebilecek ince bir dokunuştur. Sade bir banyomuz var ise ve ona biraz renk katmak istiyorsak eğer, o zaman duvara biraz renkli bir tablo asabiliriz.

tablo

12- Banyoyu bölmelere ayırmak pek kullanılan bir tasarım olmasa da değişik bir tarz olarak göze çarpıyor.  Bu tarz tasarım açısından oldukça risklidir. Tüm güzel tasarım bir anda rezalet bir görüntüye dönüşebilir ancak akıllıca kullanıldığında eşsiz bir tasarım da ortaya çıkabilmekte.

bölme

13- Sadelik, sadelik, sadelik… Banyo dekorasyonu denilince kesinlikle unutulmaması gereken en önemli madde sadelik.

sadelik

14- Ahşap raflar ile banyomuza güzel bir görünüm kazandırmak da mümkün. Bu raflara uyumlu ayna ve diğer öğeler banyomuzu eski görünümünde modern bir yer yapacaktır.

ahşap raflar

15- Son olarak da sakın acele iş yapmayın. Her ayrıntıyı düşünün ve sadece kendiniz olun. Tüm detayları içinizden geldiği gibi, sakin sakin eklediğinizde sonuç sizin yarattığınız ve tam size göre bir tasarım olacaktır.

Ayrıca ev dekorasyonlarında vizon rengi ve bej rengi kullanımının yanı sıra banyolarda da bu renkler düşünülebilir.

detaylar

Yepyeni bir banyo için 18 ayna aydınlatması tasarımı yazımız da banyo dekorasyon yeniliği yapmak isteyenler için güzel fikirler barındırmakta.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Japon Tasarımcıdan 12 Çiçek Temalı El Yapımı Saç Süsü