in

Balerinler ile Çiçekler Arasındaki Bağlantıyı Gösteren Etkileyici Fotoğraflar

Dans her zaman Yulia Artemyeva‘nın hayatının büyük bir parçası olmuş. Fotoğrafçı çocukluğunun çoğunu ve gençliğini bale yaparak geçirmiş. Akıllı bir fotoğraf projesi sayesinde Artemyeva, bale dansçılarını ve çiçekleri bir araya getiren bir dizi oluştururken gençliğinin anılarını da yeniden yaşayabilmiş.

Yenilikçi siyah beyaz fotoğraflar, çiçeklerin yanına onların hareketlerini taklit eden zarif dansçılar yerleştiriyor. Sanatın ve doğanın düşündüğümüzden daha fazla bağlantılı olduğunu gösteren harika görüntüler. Artemyeva, ilk önce her dansçıyı fotoğraflamış ve onlardan farklı, dinamik hareketler yaratmalarını istemiş. Ardından, asıl zor kısım olan bu pozlara eşleşen bir çiçek bulmaya sıra gelmiş. Rus fotoğrafçı, peşinde olduğu tam hareketi bulana kadar sık ​​sık bir çok çekim yapmış.

Dansçılar ve çiçekler arasındaki karşılaştırmalar çok zarif pozlar olsa da, bu görüntülerde bulunacak başka semboller de bulunmakta. Hem çiçekler hem de bale dansçıları oldukça kırılgandır, çünkü profesyonel dansçılar, tıpkı çiçeklerin taç yapraklarını hızlı bir şekilde kaybetmeleri gibi oldukça gençken kariyerlerinin sona erdiğini görürler.

Artemyeva, projeyi yaparken, insanların kendilerini çevreleyen güzelliği takdir etmeyi ve bu güzellik için günlük yaşamlarına daha çok önem vermelerini teşvik etmeyi umuyor. “Bir çocuğun gözünden bakmaya çalışın. Her gün yeniden keşfetmek önemlidir!” diyor.

Dans her zaman Yulia Artemyeva’nın hayatının büyük bir parçası olmuş. Fotoğrafçı çocukluğunun çoğunu ve gençliğini bale yaparak geçirmiş.

Yenilikçi siyah beyaz fotoğraflar, çiçeklerin yanına onların hareketlerini taklit eden zarif dansçılar yerleştiriyor.

Sanatın ve doğanın düşündüğümüzden daha fazla bağlantılı olduğunu gösteren harika görüntüler.

Hem çiçekler hem de bale dansçıları oldukça kırılgandır, çünkü profesyonel dansçılar, tıpkı çiçeklerin taç yapraklarını hızlı bir şekilde kaybetmeleri gibi oldukça gençken kariyerlerinin sona erdiğini görürler.

Artemyeva, projeyi yaparken, insanların kendilerini çevreleyen güzelliği takdir etmeyi ve bu güzellik için günlük yaşamlarına daha çok önem vermelerini teşvik etmeyi umuyor.

Yulia Artemyeva: Web Sitesi – Instagram 

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seyahat Fotoğrafçısı Karantinada Kalınca, Günlük Nesnelerle Minyatür Gezi Fotoğrafları Yarattı

Stockholm’u Anlatan Etkileyici Suluboya Resimler