in ,

Avustralyalı Veteriner, Pikachu’ya benzeyen Altın Renkli Possumu Hayata Döndürdü

Hayatımızın bir noktasında hepimize perilerin olmadığı ve çizgi filmlerin gerçek olmadığı söylenir. Ancak en sevimli bebek possum Avustralya’da bulunduktan sonra bu durum değişti. Tüm sosyal medya bu sevimli bebeğin bir Pikachu olduğuna ikna oldu.

Melbourne’daki bir veteriner, yetim possumu Boronia Veteriner Kliniğine getirmiş. Hayvanlarda altın rengi, normal renklerini veren düşük bir pigment melanin seviyesine neden olan bir mutasyon nedeniyle oluşmakta. Ya da bu sevimli küçük possum bir Pokémon türüne ait ve hayatımız tamamen yalan.

Altın renkli sevimli possum sosyal medyada bir anda viral oldu

Boronia Veteriner Kliniği

Avustralya’nın Boronia bölgesinde bulunan klinik, çok özel sakinleri hakkındaki haberleri Facebook’da ki sayfalarından yayınlamakta

Boronia Veteriner Kliniği

Pikachu, 2018 yılında bir kurtarıcı tarafından yerde yatarken bulunmuş. O sırada hala bir bebek olan ve annesinin sırtından düştüğü düşünülen possumun yaklaşık beş aylık olduğu tahmin ediliyor. Boronia Veteriner Kliniği’nde bir gece geçirdikten sonra, possum şu anda bir yaban hayatı bakıcısı tarafından bakılmakta.

sreinisch
sreinisch

Melbourne Üniversitesi’nden Dr. Kath Handasyde’ye göre, bunun gibi sıra dışı renkler bizim için güzel görünebilir, ancak vahşi doğada hayvan için tehlike yaratmaktadır. “Olağandışı renklerle ilgili sorunlardan biri, özellikle de açık bir renk ise, bir baykuş gibi yırtıcılar için kolay hedef olurlar.” diyor

Görünüşe göre bu çok şirin küçük yaratıklardan dünyada çok daha fazla bulunmakta

hayleykins0504

Kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan Wildlife Victoria’dan Caroline Dazey, özellikle Melbourne’de daha fazla altın possum olma olasılığı bulunduğunu söylüyor. “Onlar hakkında telefon çağrıları alıyoruz, Victoria’da onlardan bir kaç adet daha var.” Gönüllüler onları güvende tutmak için yerlerini gizli tutuyorlar.

futureisathreat

Brushtail possum (Trichosurus vulpecula), Avustralya kıtasının doğu ve kuzey bölgelerinin yanı sıra bazı batı bölgeleri, Tazmanya ve bir dizi açık deniz adasında bulunmakta olan en yaygın türlerden biri.

CavershamWildlifePark
blacksnakeproductions
ydalew
yuna_the_fox

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karantina Sırasında Evinin Tüm Duvarlarını Çiçeklerle Boyayan Sanatçı

Okan Uçkun’dan 20 Muhteşem Geometrik Dövme