in ,

Avrupa’nın Tarihi Binalarının Muhteşem Suluboya Tablolarını Yapan Sanatçı

Rus grafik tasarımcı ve suluboya ressamı Eleanor Mill, bulunduğu mekanın atmosferini yakalayan müthiş bir ustalığa sahip. Mill, suluboya çizimleri ile, binaları detaylı bir şekilde tuvallerine yansıtıyor. Sanatçı aynı zamanda çalışmalarında çevre karakterini yansıtan renk ve ışığı birleştiriyor.

Eski Avrupa mimarisine odaklanan Mill, bu binaların değişim karşısında tarihin bir kanıtı olarak nasıl durduğuna ilgi duymakta. Mill, “Bir zamanlar insanlar tarafından yaratılan ama şimdi unutulmaya başlayan binalar ve yapılar benim için ilham verici bir değer taşıyor” diyor. “Onlar tarihin sessiz tanıklarıdır. Yoğun nüfuslu şehirlerin üzerinde yükselen bu devasa yapılar, yaratılış anlarından son taş duvarlarından düşene kadar bir çok anıyı koruyacak. ”

Eleanor Mill

Mill, yaratıcı sürecine, seyahat ederken suluboya çizerek başlamış. “Seyahat ederken yeni bir mekanı keşfedince eskizini yapıyorum, o anda farklı stiller ve aksanlarla ifade edilen öznel bir fikir oluşuyor” diyor. “Bir sanat eseri dünyayı sanatçının gözünden görmek için bir fırsat verirken aynı zamanda aslında sıradan bir fotoğraf anını yakalıyor. Benzer şekilde, eskizler öznel fikrimi temsil ediyor ve kişisel izlenimlerimi yansıtıyor. ”

Stüdyoda, bu eskizleri tam anlamıyla bir suluboya resmi haline getiriyor. Doğrudan gözlemlerini kopyalamaktan memnun olmayan Mill, eskiz yaparken hissettiği duyguları hatırlamaktan ve her sahneye bazı varsayımsal senaryolar getirmekten hoşlanıyor. “Hayal gücümü görselleştiriyorum” diyor.

Eleanor Mill

Suluboya resim hayranları, Mill’in çalışmalarını Instagram‘da takip edebilmekte ve her parçanın nasıl geliştiğini görebilmekteler. Paylaşılan bu fotoğraflar aynı zamanda Mill’in çalışmalarına bulunan düşünce ve özeni göstermektedir. Renk paletinden doğru fırçanın seçimine kadar, sanatçının vizyonunu gözler önüne seriyor.

Rus grafik tasarımcı ve suluboya ressamı Eleanor Mill, bulunduğu mekanın atmosferini yakalayan müthiş bir ustalığa sahip.

Eleanor Mill
Eleanor Mill

Mill, yaratıcı sürecine, seyahat ederken suluboya çizerek başlamış.

Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill

“Seyahat ederken yeni bir mekanı keşfedince eskizini yapıyorum, o anda farklı stiller ve aksanlarla ifade edilen öznel bir fikir oluşuyor”

Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill

Doğrudan gözlemlerini kopyalamaktan memnun olmayan Mill, eskiz yaparken hissettiği duyguları hatırlamaktan ve her sahneye bazı varsayımsal senaryolar getirmekten hoşlanıyor.

Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill

Suluboya resim hayranları, Mill’in çalışmalarını Instagram’da takip edebilmekte ve her parçanın nasıl geliştiğini görebilmekteler.

Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill
Eleanor Mill

Eleanor Mill: Web sitesiInstagram – YouTube

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıp Fakültesinden Beraber Mezun Olan Anne ve Kızı

Kanada’da Huron Gölü’ne Bakan Modern Göl Evi